Lansana Conde był graczem Czarnych Kondratowice
Lansana Conde był graczem Czarnych Kondratowice
Lansane Conda był pierwszym w historii piłkarzem z Afryki, który reprezentował Czarnych Kondratowice. Gdy zespół seniorski wycofał się z rozgrywek klasy okręgowej minionej zimy, Gwinejczyk musiał szukać nowego klubu. Gdzie trafił Lansana?
Pierwszym klubem tego ofensywnego zawodnika był gwinejski FC Bogard. W ojczyźnie reprezentował również barwy FC Simandou Beyla. Od wielu lat występuje na dolnośląskich boiskach. Tuż po przyjeździe do naszego kraju reprezentował barwy nieistniejącego już Multimetu Wrocław, później przez dwa lata był zawodnikiem IV-ligowego wówczas GKS-u Kobierzyce. Reprezentował także Pogoń Oleśnica i Orlę Wąsosz. Zaliczył także epizod we Francji. Piłkarz ten urodził się 9 września 1991 roku. Biegle mówi po polsku, angielsku oraz francusku. Może występować w roli lewoskrzydłowego lub napastnika. - Przyjechałem do Polski w 2009 roku, gdy miałem 18 lat. Zdecydowałem się przyjechać do Polski na studia. Studiowałem filologię francuską, jednak ze względu na obowiązki zawodowe i grę w piłkę nożną, musiałem przerwać naukę. Z Polską wiążę swoją przyszłość – mówił Lansana Conde.
Więcej w wydaniu papierowym...

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również