Krzysztof Rogan został głównym koordynatorem akademii
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Klub Strzelinianka Strzelin stawia na młodych zawodników. Na początku lipca powstała przy strzelińskiej drużynie profesjonalna Akademia Piłkarska, która szkolić będzie wszystkie grupy młodzieżowe. Łącznie akademia już skupia ponad setkę zawodników, od żaków po juniorów.
Docelowo powstać ma także grupa skrzatów, a drużyna piłkarek liczy już kilkanaście młodych zawodniczek. W sobotę, 8 lipca, na stadionie w strzelińskim parku miejskim Strzelinianka zorganizowała piknik piłkarski dla zawodników i rodzin z kategorii wiekowych żak i orlik. Drużyny gospodarzy rozegrały towarzyskie mecze z zespołami Akademii Piłkarskiej Champions z Oławy. Oprócz towarzyskiej rywalizacji na murawie, na młodych zawodników czekało boisko do siatkonogi, słodki poczęstunek, pyszne lody i przysmaki z grilla. W pikniku udział chętnie wzięli także trenerzy, rodzice, działacze oraz sympatycy klubu. Spotkanie było świetną okazją do integracji i wspólnej, wakacyjnej zabawy. – W przyszłości chcielibyśmy częściej organizować podobne imprezy dla naszych młodych zawodników – mówił Alfred Będkowski, prezes Strzelinianki.
Na pikniku obecny był główny koordynator akademii piłkarskiej strzelińskiego klubu Krzysztof Rogan, który opowiedział nam więcej o tym projekcie: - Piknik był świetną okazją do zakończenia sezonu przez żaków i orlików. Od nowego sezonu chcielibyśmy także wprowadzić grupę skrzatów. Wtedy nasza akademia szkoliłaby już także najmłodszych. Łącznie z juniorami obecnie ponad setka zawodników trenuje w naszych grupach młodzieżowych – powiedział Krzysztof Rogan, koordynator akademii, a także piłkarz seniorskiej drużyny Strzelinianki. Z najmłodszymi zawodnikami pracować będą wychowankowie klubu Krzysztof Rogan, Rafał Sukiennik, Piotr Hałas i Rafał Mącki. Zajęcia w akademii są bezpłatne i wciąż można zapisywać się do poszczególnych grup wiekowych: od skrzatów, przez drużynę dziewcząt, po juniorów. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na obiektach w Strzelinie, ale niewykluczone, że częstotliwość zajęć wzrośnie od nowych rozgrywek. Nowością są zajęcia indywidualne dla piłkarzy prowadzone przez trenerów akademii.– Wprowadziliśmy taki dodatkowy system szkolenia w mniejszych, zaledwie dwu - i czteroosobowych grupach. To jedyne odpłatne zajęcia w naszej akademii. Chcemy zwiększyć efektywność. Zajęcia są bardziej intensywne i podczas jednej takiej sesji treningowej udaje się zrealizować dodatkowe aspekty piłkarskie i motoryczne, które ciężko zrealizować w normalnym treningu. Taki trening także pomaga początkującym nadrobić zaległości. Zajęcia nie są obowiązkowe, a już mamy kilka grup indywidualnych. Chcemy podnieść poziom szkolenia dzieci i młodzieży, a dwójka naszych zawodników, trenująca indywidualnie od pół roku, przeszła testy i dostała się do flagowego projektu PZPN Akademii Młodych Orłów – mówił o zajęciach indywidualnych trener Krzysztof Rogan.
Żacy i orlicy rozegrali towarzyskie pojedynki
Nie będą szkolić jak w Barcelonie
- Stworzyliśmy jeden program treningowy, według którego pracować będziemy z różnymi grupami wiekowymi. Zależy nam na tym, żeby zawodnicy mieli kontynuację szkolenia przez poszczególne kategorie wiekowe. Wszyscy trenerzy pracować będą na tym samym programie, co na pewno ułatwi zawodnikom przechodzenie do innych grup. Dzięki temu możemy monitorować postęp naszych zawodników i szkolić ich od skrzata aż do dorosłej piłki. Sami opracowaliśmy nasz plan treningowy w oparciu o doświadczenie z innych akademii. Nie możemy wzorować się na Barcelonie czy nawet Zagłębiu Lubin, ponieważ tam trafiają zawodnicy „wyselekcjonowani z wyselekcjonowanych”. My szkolić będziemy wszystkich piłkarzy, o zróżnicowanych umiejętnościach. Chcemy, żeby się rozwijali. To właśnie dlatego nasz plan treningowy musi być dostosowany do umiejętności grupy – dodał Krzysztof Rogan. W lipcu odbywać się będą testy i zapisy do poszczególnych grup wiekowych, a od sierpnia ruszą treningi i przygotowania do sezonu 2017/2018. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 507828003.
Działacze klubu zadbali o poczęstunek

Dodaj komentarz