Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę, 22 lipca, w Mikoszowie odbył się II Piknik Jeździecki i minizawody w skokach przez przeszkody. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie św. Celestyna. Szkółka jeździecka przy stowarzyszeniu ma na swoim koncie pierwsze sukcesy w prestiżowych zawodach.

Stowarzyszenie św. Celestyna p oraz drugi na swoim obiekcie zorganizowało Piknik Jeździecki. Do Mikoszowa przybyło wielu sympatyków jazdy konnej, którzy spędzili czas na wspólnej integracji. Organizatorzy zadbali o smaczny poczęstunek, a także przygotowali minizawody w skokach przez przeszkody. Do rywalizacji przystąpiło siedemnaście młodych zawodniczek z powiatu strzelińskiego, a kibice obejrzeli 25 przejazdów. - Startowały głównie dzieci ze szkółki jeździeckiej Celestyn oraz jeden koń z pobliskiej stajni w Podgaju. Większość zawodniczek startowała na naszych koniach, które na co dzień pracują w hipoterapi i czyli rehabilitują podopiecznych stowarzyszenia. Popołudniami w Mikoszowie prowadzimy też szkółkę jeździecką, w której praktycznie codziennie dzieci trenują – mówiła Matylda Friedrich, hipoterapeutka i instruktorka jazdy konnej.

Zawodniczki rywalizowały nie z podziałem na kategorie wiekowe, ale na stopień zaawansowania. Najpierw z przeszkodami mierzyły się osoby, które mają większy staż treningowy, a najwyższa przeszkoda miała wysokość 60 cm. Łącznie trzeba było pokonać pięć przeszkód. W tej kategorii najlepsza okazała się Aleksandra Muszyńska na koniu Mirage. Drugie miejsce zajęła Kornelia Migdalska, a trzecia była Wiktoria Mącka. W kategorii dla początkujących najwyższa przeszkoda miała wysokość 30 cm, a pierwsze miejsce wywalczyła Kornelia Kowalska na koniu Mirage. Nagrodę za drugie miejsce odebrała Nina Rataj, a trzecia lokata przypadła Dominice Rękas. Najlepsi otrzymali sprzęt jeździecki, gadżety i figurki ze stowarzyszenia św. Celestyna.

Każdy może umówić się na...
Więcej w wydaniu papierowym.

komentarze   

Permalink1 +1 Ania
RE: Piknik jeździecki połączony z zawodami
Bardzo fajnie, gratuluje uczetniczkom :) Szkoda, ze wczesniej nie wiedzialam ze beda zawody, wpadlabym kibicowac :)
2017-08-04 08:01 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież