Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Strzelinie może odbyć się II 24 godzinny Ogólnopolski Maraton Pływacki. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodników oraz kibiców. Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne planuje zorganizować zawody, którym będzie przyświecało motto odzwierciedlające ideę igrzysk olimpijskich: „Najważniejszą rzeczą jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem”.

Pływacy będą próbowali przez 24 godziny pływać bez dłuższych przerw. Do realizacji zadania zaproszeni zostaną nie tylko pływacy z Dolnego Śląska, ale także wszyscy zainteresowani. Ultramaraton ma się odbyć w Aquaparku Granit w Strzelinie, a przewidywana liczba uczestników to około 300 osób. Zawody miałyby się odbyć w terminie od października do końca grudnia. Organizatorzy starają się o dofinansowanie imprezy kwotą 40 tys. zł z programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Na strzeliński projekt głosować można przez stronę internetową: www.aktywny.dolnyslask.pl . Przed rokiem w Strzelinie rywalizowało dwunastu śmiałków, a całą imprezę ukończyło dziewięciu uczestników. Zwycięzcą został Krzysztof Gajewski, który ustanowił nieoficjalny rekord świata w pływaniu ciągłym na basenie krytym. Do tej pory rekord wynosił 54, 2 km, a Krzysztof przepłynął 400 metrów więcej. Czy w Strzelinie uda się ustanowić nowy rekord?

komentarze   

Permalink3 +4 fff
fff
Widać, że Panowie nie czytają i nie kupują gazety:) W Słowie Regionu drukowanym był już artykuł o tym, że Ultamaraton odbędzie się w Strzelinie. Na stornę internetową wrzucane są stare artykuły, z wcześniejszych wydań, dlatego często nie są już aktualne:)
2017-08-10 10:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 PiS Strzelin
RE: Strzelin zorganizuje drugi ultramaraton pływacki?
Nie wiem czy redaktor nie był przypadkiem na Maderze i zawiesił się w czasoprzestrzeni, ale to już kolejny artykuł GRUBO przeterminowany.
Albo odstawić flaszkę albo się obudzić Panowie.
2017-08-10 09:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 Ziggy
RE: Strzelin zorganizuje drugi ultramaraton pływacki?
Głosowanie na www.aktywny.dolnyslask.pl już zakończone. Projekt został wybrany - gratulacje!!!!!!!!!!!
2017-08-09 15:11 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież