Juniorzy z Wiązowa rozgromili Zryw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Piłkarze z powiatu strzelińskiego przygotowują się do startu sezonu 2017/2018. Drużyny rozgrywają mecze sparingowe i testują nowych zawodników. Co tydzień przygotowujemy dla Państwa raport z przygotowań, w którym znajdują się relacje z meczów towarzyskich, informacje o transferach i „przymiarkach” do klubów. Dziś kolejne doniesienia z lokalnych boisk.
Niedawno towarzysko zmierzyły się ekipy Korony Pęcz-Szczawin i KP 86 Borka Strzelińskiego. Beniaminek gr. IV klasy A wygrał efektownie 8:1. Korona już po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Do drużyny trenera Roberta Morki dołączyli dwaj piłkarze Strzelinianki: Jakub Skorupski i Kewin Mazur. Żaden z nich jednak nie wpisał się na listę strzelców w meczu z Borkiem Strzelińskim. Połowę goli dla zwycięzców strzelił Tomasz Pater, a po razie golkipera rywali pokonali: Łukasz Chałubek, Jacek Dubaniowski, Łukasz Kendzierski oraz Błażej Kurdyś.

Duże wzmocnienia w Karnkowie
W sobotę, 5 sierpnia UKS Karnków na własnym stadionie zmierzył się z beniaminkiem gr. IV klasy A Ludowem Śląskim. W zespole gospodarzy wystąpiło czterech, testowanych zawodników, którzy są znani w naszym powiecie: Łukasz Ziółkowski, Krzysztof Burtan (obaj MPC Pęcz), Miłosz Bandura i Jakub Stopa (obaj Strzelinianka). Mecz zakończył się remisem 3:3. Dwie bramki dla gospodarzy zaliczył doświadczony snajper Jarosław Taranek, a bramki dla gości zdobywali etatowi strzelcy: Marek Tabor, Arkadiusz Półchłopek i Mariusz Denes. Ludów Śląski wzmocnić mogą: Dawid Woźniak (BKS Borów), Mariusz Kowalczyk (Zryw) i Zbigniew Kokorudz (Świteź). Także w sobotę doszło do ciekawego starcia, w którym MPC Pęcz rywalizował z LKS-em Brożec. Zespół z klasy B przegrał 9:3, a hat-trick skompletował Dominik Szulc. Drużynę poprowadził Piotr Hałas. W lecie w Brożcu nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Z drużyny odeszli: Eliasz Augustyn, Miłosz Korzyński (obaj Strzelinianka), Patryk Majewski (GAP Ślęza), a zespół wzmocnić może Paweł Olenkiewicz. Pięć goli dla zwycięzców zdobył Patryk Serwicki, dwa trafienia zanotował Jakub Ilinicki, a po razie golkipera z Pęcza pokonali: Mateusz Kędzierski oraz Jakub Paczko. W niedzielę Gromnik Kuropatnik przed własną publicznością przegrał z KS-em Karszów 2:4. Bramki dla gospodarzy strzelili: Bartek Tomaś i Łukasz Muraszew. Do ekipy trenera Krzysztofa Garczarka dołączył junior Mateusz Piotrowicz, a zespół zasilić może także Tomasz Mak ze Startera. Karszów zwyciężył po dwóch trafieniach Wiktora Sockiego oraz bramkach Piotra Kotwickiego i Mariusza Telki. Tego samego dnia GAP Ślęza pokonała Ślężę Sobótka 3:2, a z goli cieszyli się: Mateusz Fuławka, Kamil Kubiak i Jakub Górnicki.

Grali też juniorzy
Juniorzy starsi z Wiązowa towarzysko zmierzyli się z seniorami Zrywu Chociwel, którzy występują w gr. VI klasy B. Młodzi zawodnicy spisali się doskonale i wygrali efektownie 8:2. Hat-trick skompletował Michał Wojdyła, a po dwa trafienia zanotowali: Paweł Kowalski i Filip Piecha. Z jednego trafienia cieszył się dodatkowo Dawid Olszówka. W Zrywie pozostał skuteczny napastnik Tobiasz Kurowski, a Patryk Serwicki najprawdopodobniej nadal reprezentować będzie LKS Brożec. Juniorzy z Wiązowa 6 sierpnia przegrali 4:5 z seniorami KS-u Kurów. Tym razem dwie bramki zdobył Jan Bąkowski, a po razie na listę strzelców wpisywali się: Łukasz Zańko oraz Krzysztof Komornicki.
Nowym trenerem Kwarcytu Jegłowa został Robert Malinowski. Jego podopieczni w niedzielę, 6 sierpnia zmierzyli się ze Zrywem Chociwel. Szkoleniowiec miał do dyspozycji trzynastu graczy, w tym trzech testowanych. Jeden z nich skompletował hat-trick, a drugi zdobył jedną bramkę. Kwarcyt ostatecznie wygrał 7:4, bo na listę strzelców wpisali się także: Grzegorz Iwanowicz i dwukrotnie Mateusz Abrahamowicz. Zryw cieszył się z hat-tricka Tobiasza Kurowskiego oraz trafienia Kamila Rogali. Także w niedzielę Pogoń Kowalów pokonała 8:5 Przylesie Dolne. Po trzy bramki strzelili Damian Pawliszyn i Krzysztof Łopuch, a dwa trafienia dorzucił Adam Malaszka. Ognisko Przeworno najpierw zremisowało z LZS-em Wojsław 2:2 po golach Sebastiana Bujaka i Przemysława Górala, by 6 sierpnia zmierzyć się z LZS-em Wójtowice. Zespół Piotra Kocha przegrał 0:2. W lecie do drużyny dołączyć może trzech lub czterech zawodników, w tym bramkarz Młodzika Przeworno.
Dodaj komentarz