Tomasz Malinowski ostatnio reprezentował Gromnik Kuropatnik
Tomasz Malinowski ostatnio reprezentował Gromnik Kuropatnik
Beniaminka klasy okręgowej Kolektyw Radwanice, który rywalizować będzie ze Strzelinianką, wzmocnili dwaj mieszkańcy Kuropatnika: ofensywny piłkarz Tomasz Malinowski oraz były prezes Gromnika Marek Rychlica. Ten drugi będzie w klubie pełnić funkcję kierownika.Marek Rychlica w przeszłości pełnił funkcję prezesa oraz kierownika drużyny w klubie Gromnik Kuropatnik.
- Po zakończeniu mojej przygody z Gromnikiem, przez pół roku nie działałem w piłce. Znam się dobrze z prezesem Kolektywu Grzegorzem Bobińskim, który zaproponował mi funkcję kierownika do spraw organizacyjnych klubu. Są takie osoby, którym się nie odmawia i na pewno do takich zaliczam Grzegorza, więc zgodziłem się bez wahania – mówi Marek Rychlica.
Mieszkaniec Kuropatnika będzie odpowiadać w Kolektywie za sprawy formalne związane z logistyką drużyn seniorów, seniorek i juniorów, klubowy system extranet, prowadzenie i aktualizację klubowych stron internetowych, kontakt i współpracę z Dolnośląskim ZMarek Rychlica został kierownikiem Kolektywu Radwanice wiązkiem Piłki Nożnej i klubami sportowymi. Dodatkowo będzie pełnił funkcję kierownika zespołu seniorów.

Dalej chodzę na mecze Gromnika
Dlaczego Marek zdecydował się zrezygnować z działalności na rzecz Gromnika? - Była to dla mnie bardzo trudna decyzja, aczkolwiek jedyna słuszna. Podjąłem ją z pobudek osobistych w listopadzie zeszłego roku i nie chciałbym mówić publicznie o szczegółach. Znajomi, którzy wiedzą nieco więcej, zgodnie twierdzą, że na moim miejscu postąpiliby podobnie. Mimo tego w miarę możliwości dalej śledzę poczynania klubu z Kuropatnika. Staram się chodzić na mecze Gromnika, jak mi tylko czas pozwala – mówi dalej o powodach rezygnacji Rychlica. Jego zespół był rewelacją minionego sezonu w klasie A i uzyskał awans na wyższy szczebel rozgrywkowy, dzięki czemu teraz rywalizować będzie ze Strzelinianką. - Tak naprawdę ciężko stwierdzić o co będziemy grać w nadchodzącym sezonie. Dysponujemy zespołem bardzo młodym, który potrafi grać w piłkę. Niewiadomą są dla mnie jednak nasi ligowi rywale. Po pierwszych spotkaniach będę mógł więcej powiedzieć. Strzelinianka coraz odważniej stawia na wychowanków i w przyszłości zbierze tego owoce. Nie mogę się doczekać naszego spotkania w Strzelinie, które odbędzie się w ostatni weekend listopada – kontynuuje kierownik Kolektywu.

Malinowski w Radwanicach
Do Radwanic trafił także dobrze znany w naszym powiecie piłkarz Tomasz Malinowski. Jako junior występował w zespole Strzelinianki, a w ostatnich sezonach był liderem Gromnika Kuropatnik. Jego transfer był zaskoczeniem dla wielu kibiców z naszego regionu. – Tomek przeszedł do nas na zasadzie transferu definitywnego. Sądzę, że czynnikiem decydującym była tutaj jego chęć sprawdzenia się w wyższej klasie rozgrywkowej. Tak naprawdę Tomek już dużo wcześniej mierzył się ze zmianą barw klubowych. W tym roku skończył 27 lat i to ostatni dzwonek, aby spróbował swoich sił nieco wyżej. W tym momencie mamy już zamkniętą kadrę i nie interesujemy się żadnymi innymi zawodnikami z powiatu, choć w przyszłości nie wykluczam, że w Kolektywie mogą pojawić się osoby związane ze strzelińską piłką – opowiada o kulisach transferu Marek Rychlica.
Malinowski nie jest jedynym piłkarzem, który w lecie dołączył do Radwanic: - Pozyskaliśmy czterech młodych zawodników ze Ślęzy Wrocław. Nasze szeregi zasilił także golkiper, który reprezentował ostatnio barwy FC Wrocław Academy. Do tego z wypożyczenia ze Śląska Wrocław powrócił jeden z młodzieżowców. Zawodnikiem, którego mogą kojarzyć fani z powiatu strzelińskiego, jest Marokańczyk Zouhair. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Szaluny Zębice, a teraz zdecydował się na grę u nas – dodaje Marek Rychlica.
- Dla mnie jednym z ważniejszych transferów jest przyjście do nas Marka Rychlicy, który wcześniej był mocno zaangażowany w działalność w Kuropatniku – powiedział prezes Kolektywu Grzegorz Bobiński. – To bardzo fajny i zaangażowany człowiek, który będzie u nas pełnił funkcję kierownika klubu, bo przy piętnastu drużynach potrzebujemy kogoś do pomocy, a Marek na pewno będzie odpowiednim człowiekiem – podsumował prezes Kolektywu. Markowi i Tomkowi życzymy powodzenia w nowych barwach!

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
WALO DST
DLACZEGO?
Dobry dzialacz i dobry zawodnik. W Radwanicach będą mieli z nich sporą pociechę.
0

Przeczytaj również