Bieganie staje się powoli naszym narodowym wyróżnikiem. Biega nas coraz więcej. Henrykowski półmaraton jest imprezą znaną nie tylko w naszym regionie.
W tym roku Półmaratonowi Henrykowskiemu przybyło 10 kilometrów i nie była to żadna ekstrawagancja organizatorów. Owe 10 km było samodzielnym dystansem, jaki można było pobiec. Na starcie, który wyznaczono na godz. 10.00 w sobotę 12 sierpnia stanęli obok siebie półmaratończycy, przed którymi było do przebiegnięcia 21,097 km, i dziesiątkarze. Do mety dobiegło 297 biegaczy, z czego 219 przebiegło półmaraton.
Organizatorzy zadbali o wodę podawaną zawodnikom na trasie. Byli również strażacy, którzy na życzenie zainteresowanych polewali ich wodą. Na mecie wszyscy zgodnie podkreślali, że pod tym względem w Henrykowie zawsze jest dobrze. Po biegu można było skorzystać z kontenerowych pryszniców ustawionych na boisku miejscowej „Henrykowianki” i spożyć smaczny posiłek. Panie z koła gospodyń przygotowały wypieki, które cieszyły się dużym powodzeniem. Można było również zaspokoić głód tradycyjną kiełbaską z grilla. Dzieci miały swoja strefę, gdzie opiekowały się nimi animatorki kultury.
Na dłuższym dystansie zwyciężył Paweł Olijnyk z Ukrainy z czasem 1 godz. 12 min. i 31 sek., przed Andrzejem Starżyńskim (taki sam czas) z Klementowic i Grzegorzem Gronostajem z Wrocławia (1:13:47). Na doskonałym ósmym miejscu rywalizację zakończył Łukasz Piskorz z Borka Strzelińsakiego, a najlepszy strzelinianinem okazał się Sławomir Gorczyca finiszujący na 30 miejscu. Najszybszym ziębiczaninem był Dariusz Bodio, który zajął 12. miejsce.
Wśród pań zwyciężyła Tatiana Rybalchenko z Ukrainy (1:25:00), przed Swietłaną Olijnyk (1:30:04) również z Ukrainy i Anną Więcek (1:31:07) z Wrocławia.
W klasyfikacji zawodników z powiatu strzelińskiego pierwsze miejsce zajął Łukasz Piskorz, przed Sławomirem Gorczycą i Andrzejem Bottcherem (1:38:45). Wśród pań klasyfikację tę wygrała Jolanta Woszczak (1:57:01), przed Jadwigą Maguszczak (2:14:49) i Małgorzatą Celińską-Matuszewską (2:27:30).
Wyniki biegu na 10 km. Mężczyźni: I miejsce - Maciej Kwarta z Wejherowa (36 min. 46 sek.), II – Andrzej Cendrowski z Ciepłowód reprezentujący Strzeliński Klub Biegacza Granit (37:54) i III – Piotr Spaliński z Oławy (38:41). Wśród pań zwyciężyła Monika Wójcik z Ziębic (44:09), przed Aleksandrą Grodecką z Ząbkowic Śląskich (45:10) i Beatą Wierzbicką z Kłodzka (50:16).
W biegu na 10 km wzięło udział czworo strzelinian. Rywalizację pań wygrała Justyna Gaik (53:08), przed Joanną Krasuską (1:02:54), a panów Piotr Chłoń (52:20) przed Adamem Kowalskim (52:26).

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.