Miłosz Bandura zadebiutował w UKS-ie Karnków
Piłkarze UKS-u Karnków udanie zainaugurowali rozgrywki gr. III opolskiej klasy A. Piłkarze z gminy Przeworno pokonali LZS Kałków 3:1 po bramkach: Jarosława Taranka, Piotra Pieczonki oraz Jakuba Marcinianka.

Wyniki 1. kolejki gr. III klasy A (opolskiej),
20 sierpnia:

LZS Kałków – UKS Karnków 1:3 (1:2)
Strzelcy: Jarosław Taranek, Piotr Pieczonka, Jakub Marciniak (Karnków)
Karnków: Kubat, Wiśniewski, Czajkowski, Stopa, Bandura, Pożuczek, Lachowicz, Pieczonka, Marciniak, Taranek, Kunderman. Grali także: M. Cal, A. Rączka, M. Golonka, J. Brzeziński

Po spadku z klasy okręgowej, piłkarze UKS-u ponownie rywalizują na poziomie klasy A. W lecie do Karnkowa dołączyli dwaj piłkarze Strzelinianki, Jakub Stopa i Miłosz Bandura, którzy zadebiutowali w starciu z LZS-em Kałków. Niestety, w 18. minucie gospodarze objęli prowadzenie. UKS nie zamierzał jednak rezygnować z walki o korzystny wynik. W 34. minucie precyzyjnym strzałem z 16 metrów popisał się doświadczony napastnik Jarosław Taranek i piłka wpadła do siatki obok bezradnego golkipera. Gdy gospodarze rozpamiętywali jeszcze utratę prowadzenia, to minutę później na listę strzelców wpisał się Piotr Pieczonka, który ustalił wynik pierwszej części na 2:1. Młody zawodnik zgasił futbolówkę na klatce piersiowej i wolejem zdobył gola kolejki. Po zmianie stron goście nadal kontrolowali przebieg gry. Nowi zawodnicy, pozyskani ze Strzelina, szybko zaaklimatyzowali się w zespole i podnieśli wartość drużyny. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Jakub Marciniak. Zawodnik dopadł do odbitej piłki i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Po tym ciosie gospodarze nie byli się już w stanie podnieść i Karnków zwyciężył zasłużenie różnicą dwóch goli. Ten sezon zapowiada się zdecydowanie lepiej dla kibiców UKS-u.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.