Młodzi piłkarze z Przeworna ambitnie walczyli, ale przegrali ze Śląskiem

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę, 2 września, kolejne mecze rozegrali juniorzy z powiatu strzelińskiego. W klasie okręgowej juniorów starszych drugiej porażki doznali zawodnicy GAP-u Ślęza. Tym razem młodzi zawodnicy z Borowa ulegli przed własną publicznością Piastowi Żmigród. Mecz zakończył się wynikiem 0:4.
Nadal niepokonany pozostaje beniaminek z Wiązowa. Po zwycięstwie w pierwszej kolejce, tym razem Świteź na wyjeździe mierzyła się z Błękitnymi Jerzmanowo. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 2:1, ale mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 3:3. Dwie bramki dla piłkarzy z Wiązowa zdobył Jan Bąkowski, a z jednego trafienia cieszył się Filip Piecha. Świteź ma już na swoim koncie cztery punkty i pozostaje w czołówce „okręgówki”. Żadnego meczu w sezonie 2017/2018 nie rozegrali jeszcze juniorzy starsi Strzelinianki. Mecz podopiecznych trenera Mariusza Błachańca z Bumerangiem Wrocław przełożony został na 6 września. Wrocławianie wystąpią w roli gospodarzy.Śląsk Wrocław wyjechał z Przeworna z kompletem punktów
W minioną sobotę rozegrano także pierwsze mecze w klasie okręgowej juniorów młodszych. Beniaminek Młodzik Przeworno już na inaugurację zmierzył się z bardzo wymagającym rywalem – Śląskiem Wrocław. Goście od pierwszych minut narzucili szybkie tempo gry i byli bardzo skuteczni w ofensywie. WKS schodził na przerwę, prowadząc zdecydowanie 4:0 i praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo. Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać uważniej w defensywie i stracili już tylko jedną bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 0:5. – Mamy bardzo młody zespół. Budujemy drużynę od nowa, ponieważ kilku zawodników ukończyło wiek juniora młodszego. Dopiero się zgrywamy, dlatego na wyniki trzeba poczekać – mówił po spotkaniu trener Młodzika Marek Tabor.Trenerzy Marek Tabor i Piotr Koch (Młodzik) z rezerwowymi zawodnikami
W „okręgówce” występują także juniorzy młodsi Strzelinianki, którzy 2 września podejmowali FC Wrocław Academy. Goście na przerwę schodzili, prowadząc 1:0, by po zmianie stron podwyższyć prowadzenie. Gospodarze nie złożyli broni i ruszyli do ataków. Efektem tego był gol kontaktowy Rafała Małeckiego. Niestety, drużynie ze Strzelina zabrakło już czasu na doprowadzenie do remisu i to klub FC Wrocław Academy cieszył się ze zwycięstwa 2:1. W lidze terenowej juniorów młodszych nasz region reprezentują Czarni Kondratowice. Ich pojedynek wyjazdowy z PKS-em Łany przeniesiony został na środę, 6 września.