Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek, 22 września, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Miejscowy Klub Sportowy ,,Świteź” obchodził 70 - lecie swojego istnienia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się lokalni samorządowcy z burmistrzem Jerzym Krochmalnym, a także osoby zasłużone dla tego klubu (byli i obecni piłkarze, działacze, trenerzy oraz pozostali sympatycy).

Jubileusz prowadziła Kamila Hebda - Litarowicz, która na początku oddała głos prezes Świtezi, Magdalenie Krupie. - Bardzo się cieszę, że państwo przybyli do nas tak licznie. Myślę, że świadczy to o tym, że ten klub jest dla was ważny. Wiem, że dla państwa ten sport, to nie tylko niedziela, ale także styl życia. Każdy z was przecież dostraja swoje życie do rytmu meczowo - treningowego. Piłką żyje się nie tylko przez te 90 minut w tygodniu, ale przez cały czas - powiedziała Krupa.

Po chwili przy mikrofonie stanął burmistrz Krochmalny. Zwrócił uwagę na ważną rolę sportu w życiu lokalnej społeczności. - Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w powiecie strzelińskim, który dla swoich kibiców gra za darmo, bez żadnych pieniędzy. Kto chce się sprawdzić, ten do nas przychodzi - mówił szef gminy.

Następnie zgromadzeni w sali obejrzeli prezentację multimedialną, która składała się z archiwalnych fotografii. Omawiał je były prezes stowarzyszenia Mieczysław Wilk. Zaraz po nim Magdalena Krupa opowiedziała o najnowszej historii Świtezi. W dalszej kolejności członek zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Wojciech Bochnak uhonorował...
Więcej w wydaniu papierowym.