Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Seria zwycięstw KS-u Karszów zakończyła się w Pęczu. Zespół MPC zremisował z liderem gr. VII klasy B 1:1. Festiwal strzelecki odbył się w Borowie, gdzie GAP Ślęza rozgromił Kwarcyt 15:0. Efektowne zwycięstwo odniósł także Zryw, który 9:1 pokonał Pogoń Kowalów. Wiele emocji było w Gęsińcu, gdzie Starter nieznacznie uległ rywalom z Wiązowa. Ze zwycięstw cieszyli się także kibice z Borka Strzelińskiego i Pławnej.

Klasa B, gr. VII, kolejka

5. 24 września:

Starter Gęsiniec - Świteź Wiązów 1:2 (1:1)

Strzelcy: Mateusz Chruszcz (Starter), Jarosław Komorowski, Tomasz Łach (Świteź)

W ekipie Startera zabrakło podstawowego golkipera, dlatego z konieczności między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola gry – Rafał Tymczyszyn. Od pierwszych minut bardzo aktywny był napastnik gospodarzy Kamil Baran, który w lecie opuścił Strzeliniankę. Podopieczni trenera Piotra Chytrego grali uważnie, a w 30. minucie objęli prowadzenie po strzale z 30 metrów Mateusza Chruszcza. Popularny Chrupek pozostaje w wysokiej formie. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę do remisu doprowadził Jarosław Komorowski. Po zmianie stron zawodnik Startera przypadkowo zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się doświadczony Tomasz Łach, który jeszcze w minionym sezonie był szkoleniowcem klubu z Wiązowa. Od 85. minuty goście grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został napastnik Maciej Zarówny. Gospodarzom zabrakło już czasu na wykorzystanie gry w przewadze i ostatecznie przegrali 1:2.

Pogoń Kowalów - Zryw Chociwel 1:9 (0:3)

Strzelcy: Andrzej Swatek (Pogoń), Tobiasz Kurowski 5, Marcin Sawicki 2, Michał Lodziński, Adrian Kupski (Zryw)

Zryw bardzo łatwo zgarnął trzy punkty w Kowalowie. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 3:0, by ostatecznie wygrać 9:1. Gospodarzy stać było jedynie na gola honorowego w samej końcówce meczu. Po akcji Krzysztofa Łopucha piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Andrzej Swatek. Pogoń miała ogromne kłopoty z upilnowaniem szybkiego, młodego napastnika Tobiasza Kurowskiego, który pięć razy wpisywał się na listę strzelców. Dodatkowo dwie bramki zdobył były piłkarz Kwarcytu Marcin Sawicki, gola po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego zdobył Adrian Kupski, a z jednego trafienia cieszył się Michał Lodziński. Kibice Pogoni będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym pojedynku.

Orzeł Biały Kościół - KP 86 Borek Strzeliński 0:3 (0:1)

Strzelcy: Rafał Wychowałek 2, Adrian Kilik (Borek Strzeliński)

Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości 1:0. Pierwszą bramkę zdobył Rafał Wychowałek, który wykorzystał dobre podanie od Kamila Kubiaka. Po zmianie stron rezultat podwyższył Adrian Kilik. Wynik starcia na 3:0 ustalił ten, który otworzył starcie – Rafał Wychowałek. Tym razem piłkarz z Borka Strzelińskiego oddał strzał piłkarskim wolejem z odległości 30 metrów. W końcówce meczu zawodnik gości Grzegorz Ławicki ukarany został...