Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Seniorzy Strzelinianki coraz lepiej radzą sobie w klasie okręgowej. Tym razem podopieczni trenera Bartłomieja Mikody pokonali Energetyka Siechnice 4:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Bartosz Korgul, Piotr Dewerenda, Marek Robak oraz Tomasz Gocz.

Klasa okręgowa seniorów,

kolejka 6. 23-24 września:

Strzelinianka Strzelin - Energetyk Siechnice 4:1 (3:0)

Strzelcy: Bartosz Korgul, Piotr Dewerenda, Marek Robak, Tomasz Gocz (Strzelin), Marcin Józefowicz (Energetyk)

Strzelinianka: Janiuk, Gocz, Augustyn, Będkowski, Robak, Korzyński (Lubecki), Rogan, Dewerenda, Wojewoda (M. Babuśka), Korgul (Stanisławski), Chytry (S. Babuśka)

Z powodu intensywnych opadów deszczu jedynie najwierniejsi kibice pojawili się na meczu Strzelinianki. Trybuna kryta niemal w pełni wypełniła się fanami ze Strzelina. Osoby, które zdecydowały się spędzić sobotnie popołudnie na stadionie, z pewnością nie żałowały swojego wyboru. Piłkarze ze Strzelina w środę rozegrali ciężki mecz w Pucharze Polski, a już trzy dni później rywalizowali w lidze z Energetykiem Siechnice. W zespole gości wystąpił były kapitan Strzelinianki Marcin Józefowicz. W trudnych warunkach atmosferycznych lepiej radzili sobie gospodarze. Już w 10. minucie dokładnym, prostopadłym podaniem popisał się Miłosz Korzyński, a Bartosz Korgul minął golkipera i umieścił piłkę w pustej bramce. Pięć minut później z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Dewerenda, a po zamieszaniu w „szesnastce” Energetyka sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się pozyskany z klubu Świteź Wiązów Piotr Dewerenda, który w Strzelinie wykonuje większość stałych fragmentów gry. Strzelinianka nadal atakowała. Sytuacji jeden na jednego z bramkarzem nie wykorzystał Bartosz Korgul, a bliscy wpisania się na listę strzelców byli także Kacper Chytry oraz Krzysztof Rogan, który ponownie wystąpił w drugiej linii. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem, jednak...