Komisja sędziowska podczas ważenia ryb
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wrzesień to czas, w którym wędkarze często spotykają się na różnego rodzaju zawodach. Podobnie było w przypadku członków strzelińskiego koła PZW nr 21. Miejscem zorganizowanych przez koło zawodów o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin był górny staw w Białym Kościele.
Były to zawody spławikowe, w których łowić można było na jedną wędkę. Zawody zaczęły się od zbiórki o godz 7. Po wylosowaniu miejsc trzydziestu uczestników przystąpiło do rywalizacji, która trwała do godz 12.
Wędkarze podzieleni byli na dwie kategorie, dorosłych i młodzików. Obie grupy były też oddzielnie klasyfikowane i nagradzane.
Po zakończeniu zawodów przystąpiono do ważenia ryb. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez gminę Strzelin. Oprócz pucharów były jeszcze nagrody rzeczowe. Te dla juniorów ufundowała gmina Strzelin, a dla seniorów kupiono ze składek koła. Nagrody wręczali burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk i prezes koła Stanisław Pychowski
Koło 21 zorganizowało w tym roku już kilka podobnych imprez i nie jest wykluczone, że na zakończenie sezonu odbędą się jeszcze jakieś zawody, ale zależy to w znacznym stopniu od pogody.
Nagrody zwycięzcom wręczali burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk i prezes koła nr 21 Stanisław Pychowski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki zawodów:

Seniorzy
1. Klonowski Jan 4,20 kg
2. Sowiński Sebastian 3,62 kg
3. Dolik Sebastian 2,52 kg

Juniorzy
1. Pazera Michał 1,42 kg
2. Wruż Julian 0,56 kg
3. Dymitr Cyprian 0,20 kg
Dodaj komentarz