Nie wszyscy byli pocieszeni z tego, co trafiło do siatki, ale wszyscy byli zadowoleni z miło spędzonego czasu. Foto:„Okoń”
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zalew w Mietkowie jest akwenem, na którym często odbywają się zawody wędkarskie. Z tego odległego od Strzelina o 40 km łowiska korzystają również wędkarze z Koła PZW „Okoń”. Znajdująca się tam Stanica Wędkarska zapewnia wędkarzom odpowiednie warunki do przygotowania się do zawodów. Tym razem rywalizowali spinningowcy. Pogoda sprzyjała, ale z tzw. braniami było różnie. Wprawdzie byli zawodnicy, którzy już po godzinie zawodów mieli w swoich siatkach po kilka okoni, ale byli również tacy, którzy nie mieli żadnego brania.
Komisja sędziowska dokładnie zważyła złowione ryby i na tej podstawie ustaliła zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Kozuń, drugi był Tomasz Nowak, a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Jędrzejczyk. Dodajmy, że, jak zawsze zresztą, wszystkie złowione ryby po zważeniu wróciły do zalewu.Złowione przez pana Piotra bolenie żywe i w dobrej kondycji wróciły do zalewu. Foto: „Okoń”
W trakcie zawodów miało miejsce ciekawe zdarzenie. Startujący w zawodach Piotr Stojowski miał na wędce „coś dużego”. Wszyscy kibicowali panu Piotrowi i zastanawiali się, jak duży okaz trafił na haczyk? Niestety, haczyk pękł i ryba pozostała w wodzie... Pechowemu wędkarzowi dopisało jednak szczęście, ale nieco później. Dwa duże bolenie, jakie złowił, dałyby mu zapewne wysokie miejsce w zawodach, ale, niestety, pan Piotr złowił je już po zawodach.
Kolejne zawody organizowane prze Koło PZW „Okoń” odbędą się w niedzielę 15 października br. w Białym Kościele na górnym stawie, zbiórka pod „Dębami”. Będą to zawody gruntowe. Więcej informacji w sklepie wędkarskim Bass na ul. Pocztowej 1 lub pod numerami tel. 509-874-867 , 881-019-443.

Dodaj komentarz