Drużyna z Wiązowa przed derbami ze Strzelinianką

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W klasie okręgowej juniorów starszych doszło do derbowego pojedynku, w którym Świteź Wiązów podejmowała Strzeliniankę. Losy spotkania rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie zakończonej zdecydowanym prowadzeniem gości 5:0. Podopieczni trenera Mariusza Błachańca po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie i wygrali efektownie 6:0.
Hat-tricka skompletował pozyskany w lecie Marcin Babuśka, który ma za sobą występy w seniorskiej drużynie. Dodatkowo po razie na listę strzelców wpisywali się Jakub Michalski, Sebastian Pawlak oraz Marcel Stawiarski. Wysoką porażkę zanotowali juniorzy starsi GAP-u Ślęza, którzy zostali rozgromieni we Wrocławiu przez tamtejszą Forzę aż 15:1. Honorową bramkę dla klubu z Borowa zdobył Michał Pawełczak. Liderem tabeli z kompletem sześciu zwycięstw, pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza Polonię Środa Śląska i Barycz Milicz. Wiązów ma osiem punktów i jest ósmy. Strzelinianka wywalczyła dwa oczka mniej i jest jedenasta. GAP Ślęza z jednym zwycięstwem na koncie zajmuje dwunastą pozycję.
W klasie okręgowej juniorów młodszych pauzował Młodzik Przeworno. Strzelinianka przed własną publicznością pokonała MKP Wołów 5:2. Po dwa gole dla zwycięzców zdobyli Tomasz Pakos i Patryk Długosz, a z jednego gola cieszył się Dominik Russ. Na czele „okręgówki” juniorów młodszych znajdują się wrocławskie kluby FC Academy i Śląsk. Strzelinianka i Młodzik mają po trzy punkty. Nasze zespoły zajmują miejsca ósme i dziewiąte. W lidze terenowej juniorów młodszych nasz powiat reprezentują jedynie Czarni Kondratowice, którzy 27 września rozgromili 11:1 Nefryt Jordanów Śląski. Z sześciu goli cieszył się Jakub Kaczmarek, dwa trafienia dołożył Michał Puzyniak, a raz golkipera rywali pokonali Hubert Piechowiak, Nikodem Kubiak i Mateusz Zając. Czarni mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują pierwsze miejsce. Tyle samo oczek wywalczyli rywale z Żernik Wrocławskich.