Piłkarze z Milicza cieszyli się ze zwycięstwa w Strzelinie

Wszystkie kluby juniorskie z powiatu strzelińskiego w miniony weekend łącznie wywalczyły zaledwie punkt. W lidze terenowej juniorów młodszych pauzowali Czarni Kondratowice, którzy kolejny mecz rozegrają 14 października w Siechnicach z tamtejszym Energetykiem.

Czarni mają dziesięć punktów na koncie i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Klub z Kondratowic do lidera ze Starego Śleszowa traci zaledwie dwa oczka, a dodatkowo podopieczni trenera Daniela Kożuchowskiego mają do rozegrania o dwa mecze więcej. W klasie okręgowej juniorów młodszych Młodzik Przeworno przegrał 0:5 ze Śląskiem Wrocław. Rywale po pierwszej połowie prowadzili różnicą dwóch goli. Dodatkowo gospodarze od 53. minuty grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został Dominik Smalec. Jeden punkt na swoje konto dopisali gracze Strzelinianki, którzy na wyjeździe podzielili się punktami z Brzegiem Dolnym. Mecz zakończył się remisem 2:2, a bramki dla naszej ekipy zdobywali Patryk Spiczak oraz Krzysztof Szalczyk. Na czele klasy okręgowej juniorów młodszych pozostają dwie drużyny Śląska Wrocław oraz klub FC Wrocław Academy. Strzelinianka z 4 punktami jest dziewiąta, a Młodzik wywalczył jeden punkt mniej i jest jedenasty.

W klasie okręgowej juniorów starszych Strzelinianka podejmowała Barycz Milicz. Trener Mariusz Błachaniec nie miał do dyspozycji wyróżniających się zawodników, którzy włączeni zostali do seniorskiej drużyny. Gospodarze na przerwę schodzili, przegrywając 0:1, by ostatecznie ulec rywalom 0:3. Porażkę zanotował także klub z....