Kurs może nauczyć odpowiedniego reagowania podczas napadu. Foto: SCSE
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin i Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne organizują bezpłatne kursy samoobrony dla mieszkanek gminy Strzelin. Pierwsze zdjęcia wystartowały w środę, 18 października. Cykl dziesięciu 90-minutowych zajęć w grupie 20 osobowej odbywać się będzie w środy o godz. 19:00 na sali SCSE przy ul. Staromiejskiej 64 w Strzelinie. Zapisy pod nr tel. 71 790 26 30.
W programie: taktyka walki, nauka procedur bezpieczeństwa, trening asertywności, kontekst prawny i psychologiczny samoobrony, nauka uderzeń, kopnięć, uwalnianie z uchwytów i duszeń. Kurs może pomóc uczestniczkom zajęć opanować strach i odpowiednio zareagować podczas napadu. Kurs samoobrony dla kobiet pozwala nabyć dobre nawyki obronne. To cenne umiejętności, które warto wypracować dla poczucia własnego bezpieczeństwa.

Komentarze   

Permalink2 0 Sandra
Obrona
Powinny być uczone obrony z zaskoczenia np: od tyłu lub boku z prawej lub lewej strony lub gdy jest calkowicie ciemno , lub gdy mają np ręce zajęte bo coś niosą.
2017-11-14 12:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 spajker
RE: Samoobrona dla kobiet, za darmo
na kursie jak im się trener z uprzedzeniem podkłada to wszystko wychodzi. w życiu jest inaczej, kobieta z dwiema siatami jest zaskakiwana i już zapomniała co było na kursie 2 lata temu. tylko ten trener co to każdego dnia ćwiczy da sobie radę z napastnikiem. napastnik ma zawsze przewagę, jest przygotowany a ofiara dowiaduje się o napadzie dopiero po silnym ciosie w głowę i traci orientację. dochodzi to tego grupa napastników a grupie napastników to i ten trener nie da rady. w anglii był przypadek kiedy to kobietę obronił jej pies rotweiler, miał już złamaną łapę ale dzielnie poskromił kaptura.
2017-11-13 12:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz