Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
UKS Karnków to jedyny klub z powiatu strzelińskiego, który bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Zespół z gminy Przeworno ma za sobą świetną rundę i wywalczył Mistrzostwo Jesieni w gr. III klasy A. Dziś przyjrzymy się statystykom drużyny oraz zawodników.
Po słabym sezonie 2016/2017, drużyna UKS-u została zdegradowana do opolskiej klasy A. W lecie udało się zatrzymać ważnych zawodników, a dodatkowo do Karnkowa dołączyli dwaj gracze Strzelinianki Jakub Stopa oraz Miłosz Bandura, który został grającym trenerem. Drużyna znów swoją grą zachwycała kibiców i po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z 33 punktami. Klub z gminy Przeworno o dwa oczka wyprzedza LZS Dziewiętlice i ma aż 9 punktów przewagi nad trzecim w stawce Orłem Reńska Wieś. Jesienią UKS był bezkonkurencyjny: jedenaście spotkań wygrał i tylko dwa przegrał. Lepsi okazali się jedynie piłkarze z Dziewiętlic i Goświnowic. Podopieczni trenera Miłosza Bandury są na dobrej drodze, żeby szybko wrócić do upragnionej „okręgówki”.
Najskuteczniejsi jesienią byli gracze rezerw LZS-u Starowice, którzy zdobyli aż 50 goli! Drugi w tej klasyfikacji jest GKS Grodków z 37 trafieniami, a jedną bramkę mniej strzelili zawodnicy z Karnkowa. Najskuteczniejszym zawodnikiem UKS-u był Miłosz Bandura, który jesienią cieszył się z ośmiu goli. Jedną bramkę mniej strzelił doświadczony napastnik Jarosław Taranek. Po 6 goli dołożyli Andrzej Rączka i Łukasz Kunderman. To właśnie Łukasz Kunderman, razem z Jarosławem Tarankiem, zanotowali największą ilość asyst. Ich podania łącznie aż 12 razy otwierały kolegom drogę do bramki rywali. W notesach arbitrów często meldował się Jarosław Lachowicz, który pięć razy karany był żółtą kartką, a dodatkowo raz obejrzał „czerwo”.
Najlepszą defensywą w lidze może pochwalić się Orzeł Reńska Wieś, który stracił zaledwie 12 bramek. 14 razy piłkę z własnej siatki wyciągali bramkarze z Karnkowa. Duża w tym zasługa golkipera Pawła Kubata i dobrej gry obrońców. Kubat jesienią na murawie spędził ponad tysiąc minut. Podobnymi statystykami w UKS-ie mogą pochwalić się jeszcze jedynie Andrzej Rączka, Miłosz Bandura, Piotr Pieczonka i Jakub Marciniak. Trener z Karnkowa miał do dyspozycji na każdym meczu kilkunastu zawodników. Wyrównany skład jest ogromną siłą UKS-u. Karnków musi dobrze przepracować okres zimowy, żeby wiosną postawić kropkę nad i oraz zdobyć mistrzostwo. Trzymamy kciuki!
Dodaj komentarz