Daniel Mikołajek ponownie na najwyższym stopniu podium
Daniel Mikołajek ze Strzelina jest jednym z najlepszych na świecie zawodników w football freestyle. W ostatnim czasie strzeliński sportowiec wywalczył złoty medal mistrzostw Polski i zwyciężył w prestiżowym turnieju w Austrii.
Daniel wystartował w Mistrzostwach Polski Football Freestyle, które odbyły się w Olkuszu. Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy. - Szczerze mówiąc, nie byłem przygotowany do tego turnieju. Wiedziałem, że będzie ciężko walczyć o czołowe miejsca, ale, niestety, przez brak czasu nie byłem w stanie trenować więcej niż dwa dni w tygodniu. Pojechałem na te mistrzostwa z nastawieniem, aby znaleźć się w najlepszej „ósemce” kraju – mówił Daniel Mikołajek ze Strzelina. Football freestyle staje się coraz popularniejszy i do eliminacji przystąpiło około 60 zawodników z całego kraju. Każdy miał 90 sekund na przedstawienie swojego występu eliminacyjnego. Daniel dostał się do turnieju głównego na dobrej, szóstej pozycji. Przed finałem Mikołajek wystartował w konkurencji „Challenge”, polegającej na wykonywaniu coraz trudniejszych tricków z piłką. Nasz zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce na podium.
Strzeliński Mikołaj był bezkonkurencyjny w Wiedniu
Finał z rywalem z programu „Mam talent”
W turnieju głównym mistrzostw Polski zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym, a przegrany odpadał z dalszej rywalizacji. - W 1/8 zmierzyłem się z Dawidem Koczurem z Krakowa. Zwyciężyłem 3:0 i awansowałem do ćwierćfinału, gdzie czekał na mnie Bartłomiej Rak z Warszawy. To był trudniejszy pojedynek i byłem zmuszony do wykonania trudnych ewolucji. Udało mi się i ponownie wygrałem 3:0 – opowiada Daniel. Popularny Mikołaj także w półfinale wygrał stosunkiem głosów 3:0, gdyż jego rywal Robert Guzik popełnił wiele błędów własnych. - W finale walczyłem z tegorocznym półfinalistą programu „Mam talent” Łukaszem Chwiedukiem. Postawiłem wszystko na jedną kartę, ryzykowałem bardzo trudnymi kombinacjami tricków. Wiedziałem, że nie mam nic do stracenia. Rywal popełnił kilka znaczących błędów, co w ostateczności pozwoliło mi wygrać 3:0. Po raz kolejny mam tytuł mistrza Polski. Jeszcze nikomu w historii polskiego freestylu nie udało się wygrać krajowych mistrzostw z wynikami 3:0 w każdym pojedynku. Myślę, że moje nastawienie do turnieju było tutaj kluczowe. Miesiąc przed turniejem miałem dziesiątą rocznicę swojej przygody z tym sportem i był to dla mnie idealny prezent i motywacja do dalszego działania – mówił świeżo upieczony mistrz Polski ze Strzelina Daniel Mikołajek.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również