Małgorzata Hałas-Koralewska należy do najlepszych zawodniczek na świecie

We wtorek, 5 grudnia, Małgorzata Hałas-Koralewska ze Strzelina wystartowała w mistrzostwach świata IPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Najlepsze zawodniczki rywalizowały w Meksyku. Gosia startowała w kategorii do 61 kg.

Niestety, sztangistka Hałas Team, zdaniem sędziów, nie zaliczyła żadnego podejścia. Wielu ekspertów i obserwatorów uważa, że próby Małgorzaty były poprawne, a arbitrzy popełniali błędy. Niestety, ich decyzja była niepodważalna. Zawodniczka ze Strzelina ambitnie walczyła przy każdym podejściu, a sam udział w tej prestiżowej imprezie był ogromnym sukcesem. Tuż po starcie Małgorzata dziękowała wszystkim za wsparcie, a zwłaszcza sponsorom, kibicom, trenerom i swojemu mężowi Maciejowi.

- Mój start Mistrzostwach Świata IPC w Meksyku nie należał do najbardziej udanych. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt tak naprawdę nie wie, co było powodem decyzji sędziów o spaleniu moich podejść. Niestety, IPC to nie IPF, gdzie sędzia palący bój musi powiedzieć, jaki błąd popełnił zawodnik. Moje naprawdę asekuracyjne podejścia ( 105,105,107 kg) były ciężarem, którym robię serie, a nie ciężarem maksymalnym. W mojej grupie na 10 zawodniczek tylko 4 zaliczyły podejścia, a reszta została niesklasyfikowana – pisała po starcie w Meksyku Małgorzata Hałas-Koralewska. W Mistrzostwach Świata nie przegrała z rywalkami, ale z sędziami. Gosia optymistycznie patrzy na przód i za sześć miesięcy planuje powalczyć o medal Mistrzostw Europy federacji IPC.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również