Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W sobotę, 13 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie zorganizowano charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane strzelińskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście ekip, a najlepsi okazali się gracze drużyny Delikatesy u Lipy.
Strzeliński turniej halowej piłki nożnej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych w naszym powiecie. W tegorocznej edycji wzięło udział jedenaście ekip z powiatu strzelińskiego i gościnnie drużyna z Kamiennika w województwie opolskim. Przez strzelińską halę przewinęło się kilkaset osób, a piłkarskie emocje trwały kilka godzin. Zespół z Ludowa Śląskiego
W pierwszej fazie turnieju dwanaście zespołów podzielonych zostało na trzy grupy. Do kolejnego etapu awansowało osiem najlepszych ekip, które awansowały do fazy pucharowej. Wszystkie starcia trwały po 16 minut. Ostatecznie w finale Delikatesy u Lipy pokonały ekipę Jubilera Goldmax. W meczu o trzecie miejsce Quick Mix okazał się lepszy od Ludowa Śląskiego. Na najlepszych czekały dyplomy i puchary. Wynik był jednak sprawą drugorzędną, a liczył się szczytny cel – zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane strzelińskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aby wziąć udział w turnieju, każdy zespół musiał przekazać do tradycyjnej puszki z czerwonym serduszkiem przynajmniej 200 zł. Łącznie z samego wpisowego zebrano 2400zł. Jubiler Goldmax w komplecie
Organizatorami turnieju byli SP nr 3 w Strzelinie, strzeliński sztab WOŚP oraz Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. – W tym roku w organizacji pomogły nam także uczennice klasy IIa z gimnazjum, które biorą udział w projekcie edukacyjnym. Przez całą imprezę sprzedawały upieczone przez siebie ciasta, a pieniądze zbierały do puszki WOŚP – mówił jeden z organizatorów, Jacek Dziedziński.
– Te zawody stały się już w Strzelinie tradycją. Organizujemy je od kiedy powstała hala przy Gimnazjum nr 2. W przyszłym roku planujemy kolejną, czternastą edycję. W przeszłości organizowaliśmy także charytatywne turnieje siatkarskie. Cieszymy się, że zawody cieszą się taką popularnością. Drużyny same zgłaszają się do turnieju i nie trzeba nikogo namawiać. Chcemy grać tak jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czyli: „do końca świata i jeden dzień dłużej” – mówili zgodnie organizatorzy turnieju, nauczyciele Wojciech Kozioł i Jacek Dziedziński. Zebrane przez WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Uczennice z klasy IIa sprzedawały upieczone przez siebie ciasta
Dodaj komentarz