Damian Szydziak z koszulką Śląska Wrocław, w której występował w Ekstraklasie
Wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak zostaje w trzecioligowej Lechii Dzierżoniów. Popularny Szydziu jest jednym z kilkunastu zawodników z trzeciej ligi, którzy w przeszłości grali w Ekstraklasie. Damian na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce debiutował w barwach Śląska.
Jego piłkarskie CV jest bardzo bogate: Oprócz Strzelinianki i Śląska, grał także dla Ślęzy Wrocław, Orła Ząbkowice Śląskie, Unii Bardo oraz Lechii. Po rundzie jesiennej jego obecny zespół zajmuje bezpieczne, siódme miejsce w tabeli. Jesienią Szydziak wystąpił w 17 meczach, a na murawie spędził łącznie 1030 minut. W tym czasie strzelił trzy gole i dwukrotnie karany był żółtą kartką. – Runda w moim wykonaniu była dobra. Może brakowało mi trochę goli i asyst, ale na boisku wykonuję czarną robotę – mówi Damian Szydziak. – Wznowiłem przygotowania do rundy wiosennej w Dzierżoniowie i nadal będę grać dla Lechii –dodał.
„Szydziu” chce odbudować formę i ponownie spróbować się przebić do wyższych klas rozgrywkowych. Odkłada sprawy zawodowe i ciężko trenuje, a Lechia ma być trampoliną do dalszej kariery piłkarskiej. – Moja forma fizyczna jest teraz dużo lepsza. Nie mam żadnej kontuzji. Już pod koniec rundy jesiennej dobrze prezentowałem się na murawie. Wiosną chcę być ważną postacią w drużynie i trafić do klubu z pierwszej lub drugiej ligi. Wiem, że nie będzie łatwo, ale dam z siebie wszystko – mówił o swoich ambitnych planach. – Prowadziłem firmę transportową, a teraz dorabiam jako kierowca w rodzinnych firmach, żeby w pełni skupić się na futbolu. Lechia wypromowała wielu zawodników, m.in. Michała Masłowskiego. Działacze klubów z wyższych klas rozgrywkowych obserwują nasze mecze. Przede mną jeszcze kilka lat gry w piłkę i wydaje mi się, że mogę przydać się jeszcze drugoligowym i pierwszoligowym zespołom – dodał wychowanek Strzelinianki.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również