Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak zostaje w trzecioligowej Lechii Dzierżoniów. Popularny Szydziu jest jednym z kilkunastu zawodników z trzeciej ligi, którzy w przeszłości grali w Ekstraklasie. Damian na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce debiutował w barwach Śląska.
Jego piłkarskie CV jest bardzo bogate: Oprócz Strzelinianki i Śląska, grał także dla Ślęzy Wrocław, Orła Ząbkowice Śląskie, Unii Bardo oraz Lechii. Po rundzie jesiennej jego obecny zespół zajmuje bezpieczne, siódme miejsce w tabeli. Jesienią Szydziak wystąpił w 17 meczach, a na murawie spędził łącznie 1030 minut. W tym czasie strzelił trzy gole i dwukrotnie karany był żółtą kartką. – Runda w moim wykonaniu była dobra. Może brakowało mi trochę goli i asyst, ale na boisku wykonuję czarną robotę – mówi Damian Szydziak. – Wznowiłem przygotowania do rundy wiosennej w Dzierżoniowie i nadal będę grać dla Lechii –dodał.
„Szydziu” chce odbudować formę i ponownie spróbować się przebić do wyższych klas rozgrywkowych. Odkłada sprawy zawodowe i ciężko trenuje, a Lechia ma być trampoliną do dalszej kariery piłkarskiej. – Moja forma fizyczna jest teraz dużo lepsza. Nie mam żadnej kontuzji. Już pod koniec rundy jesiennej dobrze prezentowałem się na murawie. Wiosną chcę być ważną postacią w drużynie i trafić do klubu z pierwszej lub drugiej ligi. Wiem, że nie będzie łatwo, ale dam z siebie wszystko – mówił o swoich ambitnych planach. – Prowadziłem firmę transportową, a teraz dorabiam jako kierowca w rodzinnych firmach, żeby w pełni skupić się na futbolu. Lechia wypromowała wielu zawodników, m.in. Michała Masłowskiego. Działacze klubów z wyższych klas rozgrywkowych obserwują nasze mecze. Przede mną jeszcze kilka lat gry w piłkę i wydaje mi się, że mogę przydać się jeszcze drugoligowym i pierwszoligowym zespołom – dodał wychowanek Strzelinianki.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz