Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kolejny tydzień przygotowań piłkarzy do rundy wiosennej za nami. Niedawno odwiedziliśmy na treningu w Przewornie piłkarzy UKS-u Karnków, którzy po rundzie jesiennej zajmują pierwsze miejsce w tabeli gr. III opolskiej klasy A.
Trener Miłosz Bandura jest zadowolony z frekwencji na zajęciach. - Na każdym treningu jest kilkanaście osób. Pierwszy sparing rozegramy 10 lutego. Obecnie zaplanowane mamy cztery mecze kontrolne z Polonią Ząbkowice Śląskie, Koroną Pęcz-Szczawin, Ludowem Śląskim oraz Olimpią Podgaj – mówił trener UKS-u. Zimą w klubie nie dojdzie do rewolucji kadrowej, a szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji niemal identyczną kadrę co w rundzie jesiennej. – Nasza kadra liczy ponad 20 zawodników, więc obecnie nie potrzebujemy wzmocnień – dodaje Miłosz Bandura. W klubie na kolejną rundę pozostaną czołowi zawodnicy, w tym: Jarosław Lachowicz, Jarosław Taranek i Łukasz Kunderman. – Zostaję w klubie na kolejną rundę. Nie ma „ciśnienia” na awans. Jeśli zajmiemy pierwsze miejsce, to będzie bardzo dobrze. Jeśli nie znajdziemy się na pozycji premiowanej awansem, to też nie będziemy się załamywać. Najważniejsze, że trenujemy, chłopaki chętnie przychodzą na treningi i dobrze się przy tym bawimy – mówił pomocnik Łukasz Kunderman. Podczas zajęć można było zauważyć świetną atmosferę panującą w zespole. Wiosną zabraknie dwóch podstawowych piłkarzy, którzy zmagają się z kontuzjami: Jakuba Stopy oraz Łukasza Czajkowskiego. Po świetnej, pierwszej części sezonu apetyty kibiców z Karnkowa na mistrzostwo wzrosły. Piłkarzom UKS-u Karnków dopisuje dobry humor
Trenują także pozostałe kluby z powiatu strzelińskiego. Ognisko Przeworno trenuje obecnie w hali pod okiem Piotra Kocha. Działaczom udało się zorganizować wymagających sparingpartnerów, głównie z klasy A. Gromnik Kuropatnik testuje ofensywnego piłkarza, który w ostatnich sezonach występował w klubach z naszego regionu w klasie B. Już w najbliższą sobotę, 3 lutego, pierwszy mecz kontrolny rozegrają seniorzy Strzelinianki. Trener Bartłomiej Mikoda nadal może być zadowolony z dobrej frekwencji na treningach, a w zespole nie doszło do zmian kadrowych. Zimowa karuzela transferowa w naszym powiecie powinna na dobre rozkręcić się dopiero w lutym. Tradycyjnie będziemy śledzić przygotowania naszych ekip i informować o „przymiarkach” do klubów.

Dodaj komentarz