Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Siatkarze klubu Tygrysy Strzelin rozegrali ostatni mecz rundy zasadniczej trzeciej ligi. Zespół z Milicza zrewanżował się za porażkę z pierwszej części sezonu i wygrał pewnie 3:0. W wyniku porażki Tygrysy znalazły się w Dywizji B, która walczyć będzie o miejsca 7-12 w końcowym układzie tabeli.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Tygrysy zmierzyły się na wyjeździe z liderem swojej grupy – MUKS-em Ziemia Milicka Milicz. Strzelińscy siatkarze musieli wygrać, żeby znaleźć się w najlepszej trójce rundy zasadniczej i awansować do Dywizji A walczącej o mistrzostwo trzeciej ligi. Milicz do tej pory miał na swoim koncie zaledwie jedną porażkę i to właśnie z Tygrysami. Gospodarze chcieli za wszelką cenę zrewanżować się za mecz z pierwszej części sezonu.
Kluczowy był pierwszy set, w którym emocje były do ostatniej piłki setowej. Na początku gospodarze wypracowali sobie przewagę, dzięki dobrej zagrywce. Goście zdołali jednak odrobić straty i gra toczyła się rytmem punkt za punkt. Końcówka partii to był prawdziwy siatkarski thriller, z którego zwycięsko wyszli gospodarze. MUKS wygrał 25:23. Tygrysy nie poddały się i ambitnie walczyły. Niestety nie wystarczyło to nawet na wywalczenie punktu. Lider, podbudowany zwycięstwem z pierwszego seta, wygrał kolejne partie 25:16, 25:18, a cały mecz 3:0.
- Od kiedy gram w siatkówkę, czyli ok. 15 lat, nie spotkałem się jeszcze z takim chamstwem na parkiecie. Rywale cały czas nas wyzywali, a ich słowa nie nadają się do cytowania. To było poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie mieli dla nas żadnego szacunku. Przykro, że taki zespół chce reprezentować nasze województwo w drugiej lidze. Mścili się za porażkę w Strzelinie. Prowokowali nas, obrażali pod siatką, a sędziowie na to przyzwolili – mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski.
Ostatecznie Tygrysy zajęły czwarte miejsce w swojej grupie i w finałowej części sezonu rywalizować będą w Dywizji B walczącej o miejsca 7-12 w końcowym układzie tabeli. Na początek podopieczni trenera Mateusza Synówki sprawdzą formę rywali ze Strzegomia. Tygrysy mierzyć będą się także z Kudowianką Kudowa Zdrój, ZTS-em Ząbkowice Śląskie, Ogniem Żmigród oraz Średzianinem ze Środy Śląskiej. Dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do Dywizji A na kolejny sezon.
Dodaj komentarz