Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kolejny tydzień przygotowań piłkarzy do rundy wiosennej za nami. Większość zespołów już podjęła regularne treningi, a w weekend rozegrano całą serię gier kontrolnych.
W niedzielę, 17 lutego, kilka drużyn z powiatu strzelińskiego rozegrało gry kontrolne. Gromnik Kuropatnik na własnym stadionie podejmował Polonię Ząbkowice Śląskie.
W zespole gospodarzy wystąpił jeden zawodnik testowany, a do drużyny wraca także napastnik Tomasz Sołek. Prowadzenie objęli goście, ale do remisu doprowadził Filip Humelt. Ten sam piłkarz chwilę później trafił w słupek i nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. Gromnik stworzył sobie całą masę okazji, ale to rywale schodzili na przerwę, prowadząc 3:1. Po zmianie stron na murawie dominowali już gracze Polonii. Gospodarze nie potrafili zatrzymać rywali, którzy wygrali efektownie 7:1. Tydzień wcześniej Gromnik przegrał z Ogniskiem Przeworno. W niedzielę swój sparing rozegrali także zawodnicy Korony Pęcz, którzy na wyjeździe sprawdzili formę klubu z Łagiewnik. Zespół z powiatu strzelińskiego nie miał bramkarza, dlatego z konieczności między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola gry. Korona przegrała 1:3, a honorowe trafienie zanotował Łukasz Kendzierski. Tego samego dnia Olimpia Podgaj w Strzelinie mierzyła się z Henrykowianką Henryków, w której barwach wystąpił były zawodnik Czarnych Kondratowice Stanisław Sikora. Trener Zbigniew Masłowski miał do dyspozycji wszystkich, czołowych zawodników, w tym m.in.: Radosława Grzywniaka, Daniela Kożuchowskiego i Maksymiliana Gralca. Dodatkowo testowani byli dwaj zawodnicy: obrońca Patryk Kwiatkowski (ostatnio MPC Pęcz, wcześniej Czarni Kondratowice i Strzelinianka) oraz skrzydłowy Rafał Miazek (KS Karszów). Ten drugi już w przeszłości grał dla Olimpii, a teraz zamierza wrócić do klubu z klasy A. Klub z gminy Kondratowice całkowicie zdominował rywali i już po pierwszej połowie prowadził zdecydowanie 5:0, by ostatecznie wygrać efektownie 12:1 Radosław Grzywniak z dziecięcą łatwością mijał rywali, a jedną z bramek zdobył efektownym strzałem „krzyżakiem”.
Także w niedzielę towarzysko zmierzyły się ekipy z Ludowa Śląskiego oraz Karnkowa. W pierwszej połowie dominowali piłkarze z gminy Borów, którzy schodzili na przerwę przy stanie 3:0. Hat-trick skompletował niezawodny, doświadczony snajper Mariusz Denes. W drużynie z Ludowa Śląskiego testowanych było dwóch zawodników, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na tle UKS-u. Po zmianie stron trener Marek Tabor dokonał wielu zmian w składzie i do głosu zaczęli dochodzić gracze z Karnkowa. UKS konsekwentnie atakował i zdołał odrobić straty. Wynik spotkania na 3:3 ustalił Jarosław Taranek. Dwa trafienia zanotował Paweł Bednarz.
W sobotę, 17 lutego, pierwszy sparing rozegrali także trampkarze klubu Świteź Wiązów, którzy pokonali Rapid Domaniów 6:4. Po dwa gole dla drużyny trenera Marka Kokorudza zdobyli Kacper Pańta oraz Miłosz Szałański, a po razie na listę strzelców wpisywali się Kacper Wawrzoszek i Tobiasz Kokorudz. Wicelider gr. VII klasy B GAP Ślęza w niedzielę, 18 lutego, rozegrał wewnętrzny sparing.

Komentarze   

Permalink1 0 nikt
RE: Raport z przygotowań: sparingi, transfery
Ze zdjęcia wynika że nagrodą były dwa browary.
2018-03-06 20:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz