Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Siatkarki z klubu Tygrysy Strzelin wzięły udział w XII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2018”. Strzelińskie zawodniczki zajęły ósme miejsce i wyprzedziły m.in. drugą reprezentację Polski z rocznika 2004.
XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2018” odbył się w dniach 16-18 lutego w hali widowiskowo-sportowej Azoty. Mecze eliminacyjne rozegrano w piątek i sobotę, natomiast finały w niedzielę. W trzy dni rozegrano łącznie 77 spotkań, a do rywalizacji przystąpiło blisko 300 zawodników (10 drużyn chłopców i 16 dziewcząt) z Polski, ze Słowacji i Czech. Po raz kolejny o medale walczyły także siatkarki ze Strzelina. Trzydniowe rozgrywki odbyły się pod honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły oraz prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej. Tygrysy rywalizowały w kategorii dla zawodniczek, które jeszcze są młodziczkami, a w przyszłym roku przejdą do starszej kategorii wiekowej.W fazie grupowej nasze zawodniczki dwukrotnie zwyciężyły 2:1
W fazie grupowej strzelińskie siatkarki przegrały z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle I, a także odniosły dwa zwycięstwa stosunkiem setów 2:1, nad ekipą ze Słowacji oraz nad MLKS-em Volley Gubin. W fazie pucharowej drużyna ze Strzelina przegrała z AZS-em AWF SMS Junior Wrocław i naszym siatkarkom pozostał mecz o siódme miejsce w końcowym układzie turnieju. Ostatecznie Tygrysy odebrały dyplom za ósme miejsce, ponieważ ponownie przegrały z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle I. W strzelińskim zespole organizatorzy wyróżnili Julię Wołk-Łaniewską. W ogólnej klasyfikacji Tygrysy wyprzedziły m.in.: reprezentację Polski B z rocznika 2004, Czarnych Słupsk i Siatkarza Jarocin. Najlepszy okazał się klub z Bielska Białej, który w finale pokonał pierwszą reprezentację Polski, a brązowe medale przypadły UKS-owi Śmigiel. Kilka dni po zawodach w Kędzierzynie-Koźlu, kadetki ze Strzelina pojechały na międzynarodowy maraton siatkarski do Łęby. Miesiąc później w tym turnieju rywalizować będą młodziczki.
Dodaj komentarz