Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak przygotować rowery MTB i szosowe na wiosnę? Co zrobić, by dobrze nam się kręciło? Zapytaliśmy kolarzy pasjonatów z naszego terenu. Wielu amatorów kolarstwa z całej Polski, również z naszego powiatu, nie zamyka sezonu. Bo jak to zrobić, gdy zimy są coraz cieplejsze i prawie bez śniegu?
Jeśli jednak ktoś tak postąpił, warto, by przed wiosną zadbał o kilka rowerowych elementów. - Bardzo istotne są sprawne hamulce - mówi Dariusz Baran ze Strzelina. - O ile szczękowe łatwo sprawdzić, to w hydraulicznych trzeba zbadać czy nie są zapowietrzone i czy nie ma żadnych wycieków. Trzeba zobaczyć czy biegi są sprawne. A to zależy od tego czy linki nie zapiekły się w pancerzach. Należy sprawd- Zima to najlepszy moment na mocny trening przed sezonem wiosenno-letnim - mówi Dariusz Baran ze Strzelinazić też czy piasty, suport i stery nie mają luzów, czy nie trzeba ich przesmarować - wyjaśnia.
Wiosenny przegląd można zlecić w serwisie lub zrobić samodzielnie. - Jeżeli ktoś potrafi, to warto, żeby zrobił to sam - mówi Jakub Olszówka z Miechowic Oławskich. - Koszty serwisu nie są duże, ale podczas całego sezonu mogą urosną do niezłej kwoty. Niektóre zabiegi, np. centrowanie kół, najlepiej zlecić już w serwisie - dodaje. Rowerzysta poleca również profilaktyczną wymianę łańcucha i kasety. Najczęściej robi się to co 2000 km. Jeżdżąc w terenie, powinno się częściej, ponieważ sprzęt o wiele szybciej się zużywa.

Cierpliwość i pokora
Nie mniej ważne od sprawnego roweru jest przygotować organizmu. Najlepiej być aktywnym w zimie, nie rozleniwiać się i choć min. dbać o sylwetkę. Wtedy powrót jest prostszy. - Bieganie, basen, siłownia, narty biegowe, trenażer. Tak naprawdę to zima jest właśnie najlepszym momentem na mocny trening przed sezonem wiosenno - letnim - tłumaczy Dariusz Baran. Jeśli jednak odpuściliśmy sport i nasza kondycja spadła, musimy podejść do siebie z cierpliwością i pokorą. - Jazdę i treningi trzeba zacząć powoli, bo na początku może być ciężko - mówi Jakub Olszówka. - Musimy dać sobie czas żeby znów się rozkręcić. Wybierać krótsze dystanse, cieszyć się z każdego, nawet małego progresu. Musimy dbać też o dobry strój, odpowiedni do pogody. I koniecznie o stawy, bo łatwo je można przeziębić - podkreśla.

Komentarze   

Permalink2 0 spajker
RE: Przygotować rower i siebie
Cytuję Wersacze:
Rower pod rękę i do domu przez las jak się źle przygotuje :oops: Dobra rada fachowca nie jest zła.

rower do rowu i na piechotę do najbliższego przystanku PKS jak się rower kupi za 250 w markecie spożywczym.
2018-04-05 12:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 0 Wersacze
RE: Przygotować rower i siebie
Rower pod rękę i do domu przez las jak się źle przygotuje :oops: Dobra rada fachowca nie jest zła.
2018-04-04 10:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz