Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Siatkarze ze Strzelina udanie zakończyli sezon 2017/2018. W sobotę, 17 marca podopieczni trenera Mateusza Synówki rozegrali ostatni mecz, w którym pokonali 3:2 Ogień Żmigród. Dzięki wygranej, Tygrysy zostały wicemistrzami Dywizji B trzeciej ligi.
Siatkarze ze Strzelina rozegrali ostatni mecz w sezonie. Tygrysy musiały pokonać Ogień Żmigród i liczyć na zwycięstwo ZTS-u Ząbkowice Śląskie w starciu z Kudowianką Kudowa Zdrój, żeby wywalczyć wicemistrzostwo Dywizji B trzeciej ligi. Warto było walczyć o drugą pozycję, ponieważ dwie najlepsze ekipy z tej grupy w sezonie 2018/2019 rywalizować będą w Dywizji A trzeciej ligi. To był pojedynek rewanżowy, ponieważ w Żmigrodzie Tygrysy wygrały 3:2. Spotkanie z Ogniem poprzedziło wręczenie nagród dla sponsorów i sympatyków klubu siatkarskiego ze Strzelina. Działacze Tygrysów podziękowali m.in. burmistrz Dorocie Pawnuk, wójtowi Wojciechowi Bochnakowi oraz grupie prywatnych sponsorów z gminy Kondratowice. Organizatorzy zadbali o meczową oprawę, a na trybunach pojawił się komplet publiczności. Siatkarze tradycyjnie mogli liczyć na swój fanklub, który głośno dopingował ich od pierwszego do ostatniego punktu.

Siatkarski thriller
Podopieczni trenera Mateusza Synówki rozpoczęli mecz w składzie: Maciej Fąferko, Wojciech Ślipieńczuk, Dominik Chmielowiec, Kamil Łukasz, Szymon Mróz, Michał Janicki (libero) oraz kapitan Grzegorz Świrski. Niestety ten ostatni większość meczu obserwował z ławki rezerwowych, ponieważ był osłabiony przez chorobę. Początek meczu był wyrównany, a później przewagę zaczęli budować goście. Rywale prowadzili 14:11, a później już 18:14. Tygrysy ruszyły do odrabiania strat. Na zagrywce dobrze spisywał się Patryk Noworolski, a skutecznie ataki przeciwników blokował Szymon Mróz. Tygrysy wywalczyły pięć punktów z rzędu i objęły prowadzenie 19:18. Końcówka seta była bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali 29:27. Zawodnicy ze Żmigrodu zdołali wyciągnąć wnioski z przegranej i od początku drugiego seta objęli kilkupunktową przewagę, której nie oddali do samego końca. Ogień wygrał zdecydowanie 25:16, a gospodarze popełniali zbyt wiele błędów własnych. Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od skutecznego, potężnego ataku Kamila Łukasza. Dobrze punktował także Szymon Mróz. Starcie było wyrównane, a w samej końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie raz piłkę setową mieli gospodarze, innym razem goście. Przy stanie 24:24 sędziowie popełnili błąd, przyznając punkt przeciwnikom. Ta sytuacja nie wytrąciła jednak z równowagi podopiecznych trenera Mateusza Synówki, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i wygrali 27:25. W czwartym secie wydawało się, że Tygrysy w pełni kontrolują grę. Dobre zawody rozgrywał Dominik Chmielowiec. Gospodarze prowadzili 17:14, a później nawet 21:16. Rywale nie poddali się i zaczęli odrabiać straty. Niespodziewanie to Ogień wygrał 26:24 i doprowadził do remisu w setach 2:2. O losach meczu musiała zadecydować piąta partia. W decydującej fazie meczu Tygrysy zachowały koncentrację. Gospodarze grali koncertowo i wygrali 15:10, a w całym meczu 3:2.

Ząbkowice Śląskie zagrały dla Strzelina
Dzięki wygranej Tygrysy zakończyły sezon 2017/2018 na drugim miejscu w Dywizji B trzeciej ligi. Najlepsi w tej grupie byli zawodnicy z Ząbkowic Śląskich, którzy w ostatnim meczu pokonali Kudowiankę Kudowa Zdrój. To właśnie kluby z Ząbkowic Śląskich i Strzelina uzyskało prawo gry w Dywizji A trzeciej ligi w kolejnym sezonie. Mistrzem trzeciej ligi w klasyfikacji generalnej zostali zawodnicy z Milicza. Nasz zespół ostatecznie znalazł się na ósmej lokacie.