Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W przerwie zimowej w powiecie strzelińskim doszło do kilku ciekawych ruchów transferowych. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy krótkie podsumowanie na ten temat. Największa ilość nowych piłkarzy dołączyła do GAP Ślęzy Borów, a to wynikało z fuzji z BKS-em Borów.
W gr. IV klasy A nasz powiat reprezentuje kilka klubów. Mistrzami Jesieni tych rozgrywek zostali piłkarze Olimpii. Działacze z Podgaju zatrzymali w zespole wszystkich kluczowych zawodników, a dodatkowo drużynę wzmocnili obrońca Patryk Kwiatkowski (ostatnio MPC Pęcz, wcześniej Czarni Kondratowice i Strzelinianka) oraz Rafał Miazek z KS-u Karszów, który już w przeszłości grał w Olimpii. Aktywny na rynku transferowym był także beniaminek z Ludowa Śląskiego. Do tej drużyny dołączył Sebastian Kornaga. Ostatnio reprezentował BKS Borów, ale w piłkarskim CV ma jeszcze kilka ekip: Świteź Wiązów, LKS Brożec, Strzeliniankę, Czarnych Kondratowice. Nowym graczem beniaminka został Patryk Motyka z GKS-u Grodków. Zawodnik ten w przeszłości grał już w naszym powiecie w Kwarcycie Jegłowa. Dużym wzmocnieniem może okazać się doświadczony, 36-letni Marcin Osiecki. Występował m.in. w: WKS-ie Wierzbice, Polonii Jaszowice, Galakticos Solna, Orle Pustków Wilczkowski. Do zespołu dołączył także doświadczony obrońca Wojciech Bochnak. Wójt gminy Kondratowice ostatnio grał dla BKS-u Borów, a wcześniej reprezentował takie kluby jak: Olimpia Podgaj, Czarni Kondratowice i Strzelinianka. Beniaminka opuścili jedynie Marcin Chorążewski oraz Bartłomiej Żygadło, którzy przenieśli się do klasy B do Borka Strzelińskiego. Do LKS-u Brożec dołączył Maciej Stolarz z juniorskiej ekipy Strzelinianki. Zespół trenera Łukasza Sucheckiego opuścił natomiast doświadczony Andrzej Jasiński, który wrócił do Gromnika. W Kuropatniku ma zastąpić w defensywie Patryka Meta, który trafił zimą do Nefrytu Jordanów Śląski. W Gromniku treningi wznowili Grzegorz Legan oraz Tomasz Sołek, a działaczom udało się pozyskać Michała Sweredę z Feniksa Pławna. Korona Pęcz-Szczawin do rundy wiosennej przystąpi bez zmian kadrowych, a BKS Borów, po fuzji z GAP Ślęzą, wycofał się z gry w klasie A.
W gr. VII klasy B kilku nowych piłkarzy zgłosiła Pogoń Kowalów. Dodatkowo w Starterze Gęsiniec treningi wznowili Damian Serwicki i Sławomir Widelski. Do największych zmian doszło u Wicemistrzów Jesieni z Borowa. GAP Ślęza dokonała fuzji z BKS-em Borów i wielu piłkarzy z tej ekipy przeniosło się do klasy B. W Ślęzie wiosną grać będą m.in.: Rafał Grzywniak, Bartosz Grzywniak, Jarosław Kosiński, Dawid Woźniak, Wojciech Tokarczyk, Grzegorz Piętoń, Jacek Pasieka, Jarosław Gawron. Rundę jesienną na pierwszym miejscu zakończył klub z Wiązowa, w którym zimą nie doszło do rewolucji kadrowej. Trener Maksymilian Trzynoga dysponuje niemal taką samą kadrą co w minionej rundzie.
Dodaj komentarz