Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
90 dolnośląskich klubów sportowych, które w najbardziej efektywny sposób prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży, otrzymało wsparcie finansowe od samorządu województwa dolnośląskiego. Niedawno wicemarszałek Iwona Krawczyk, podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego, wręczyła wyróżnionym czeki na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Wśród wyróżnionych znalazł się jeden klub z powiatu strzelińskiego – Tygrysy Strzelin.
Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2017 roku. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o mistrzostwo Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców, a także w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu. Podczas gali wyróżnienie otrzymało 90 klubów (121 sekcji sportowych) z 39 miejscowości Dolnego Śląska, reprezentujących kilkadziesiąt dyscyplin sportowych. Łączna pula wsparcia dla klubów to 540 tys. zł. Wśród wyróżnionych znalazła się siatkarska drużyna UKS Tygrysy Strzelin. Strzeliński zespół zajął wysoką, dwunastą lokatę. W nagrodę siatkarki otrzymały 7500 zł. Śląsk Wrocław, jako lider zastawienia, otrzymał nagrodę w wysokości 52 tysięcy złotych, a na podium „załapały” się jeszcze AZS AWF Wrocław (28 tysięcy złotych) i Karkonosze Jelenia Góra (24 tysiące). Najniższą nagrodą był czek na trzy tysiące złotych.
W łącznej klasyfikacji w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2017 roku Województwo Dolnośląskie zajęło 4 miejsce. W 29 dyscyplinach sportu Dolny Śląsk uplasował się na podium, a w sześciu dyscyplinach (biathlon, sporty saneczkowe, piłka ręczna i koszykówka mężczyzn, pływanie synchroniczne i sporty wrotkarskie) okazał się najlepszy w kraju. Na ostateczną punktację składają się punkty zdobywane przez sportowców i drużyny reprezentujące dolnośląskie kluby.
Dodaj komentarz