Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Młodziczki z klubu Tygrysy Strzelin wzięły udział w 20. edycji Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2018. Jest to największa tego typu impreza młodzieżowa w Polsce i Europie. Strzelińskie zawodniczki zajęły 21 miejsce.

Turniej młodziczek w Łebie odbył się w dniach 5-8 kwietnia pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, burmistrzów Łeby i Lęborka, starosty lęborskiego oraz wójtów gmin Cewice i Wicko. W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski i wielu innych. Maraton jest największą imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Turniej piłki siatkowej w Łebie ma już długą historię. Rozpoczął się w 1998 roku. Dziś cieszy się dużą popularnością wśród młodzieżowych drużyn siatkarskich w całym kraju.

W kategorii młodziczek rywalizowały 24 ekipy. Najpierw zespoły rywalizowały w grupach po sześć drużyn. Tygrysy zajęły ostatnie miejsce w grupie, by później odnieść dwa zwycięstwa. Ostatecznie nasz zespół sklasyfikowany został na 21 pozycji. Podopieczne trenera Zdzisława Macelucha zdobyły cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości. Siatkarki w trzy dni rozegrały kilka spotkań. Pomimo napiętego grafiku, znalazły także czas na krótkie plażowanie. W lutym w maratonie siatkarskim w Łebie rywalizowały kadetki ze Strzelina, które zakończyły rywalizację na dobrej, dwunastej pozycji. W całym maratonie, w jego dwóch częściach, udział wzięło 90 zespołów i 1400 młodych adeptów siatkówki. Rozegrano ponad 300 meczów, które sędziowali arbitrzy Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku.

 

Dodaj komentarz