Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Urzędzie Gminy Przeworno odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy między gminą Przeworno, klubem piłkarskim WKS Śląsk Wrocław oraz Gminnym Uczniowskim Klubem Sportowym ,,Młodzik” Przeworno. Z tego bardzo zadowolony był wójt gminy Przeworno Jarosław Taranek, który stwierdził, iż porozumienie to może dać perspektywę rozwoju dla młodych piłkarzy z gminy.
Śląsk Wrocław był tego dnia reprezentowany przez o wiceprezesa Wojciecha Nowaka, dyrektora ds. sportowych Dariusza Sztylkę, a także piłkarza Mariusza Pawelca (reprezentanta Polski – red.). Młodzi adepci piłkarscy z klubu ,,Młodzik”, którzy byli również i na spotkaniu, zadawali sporo pytań Pawelcowi. Chłopcy chcieli wiedzieć między innymi, czy zostanie zawodowym piłkarzem było jego marzeniem oraz w jakim wieku zaczął grać w piłkę. Pawelec odparł, że bardzo późno, gdyż miał 10 lat. Dodał także, że na pewno nie osiągnąłby wiele bez ciężkiej pracy. Potem nastąpiło podpisanie umowy, po którym goście rozdawali dzieciom autografy.WKS Śląsk Wrocław reprezentowany był przez piłkarza Mariusza Pawelca (z lewej), dyrektora sportowego Dariusza Sztylkę (w środku) i wiceprezesa Wojciecha Nowaka
Tuż po spotkaniu nasz dziennikarz rozmawiał z prezesem ,,Młodzika” Barbarą Bandurą, która powiedziała, że jedną z korzyści dla dzieci będzie możliwość uczestniczenia w treningach szkółki WKS-u. - Również nasza kadra trenerska będzie miała możliwość doszkalania się tam. Dzieci będą też mogły wyjeżdżać na mecze Śląska - mówiła prezes. Dodała że, że klub nie poniesie konsekwencji, jeżeli chciałby zerwać to porozumienie. - Sprawę podpisania umowy konsultowałam głównie z zarządem, gdyż to on podejmuje decyzję. Trenerzy podchodzą do tego trochę sceptycznie ze względu na to, że kluby wrocławskie szkolą dzieci w każdym roczniku. U nas tych dzieciaków nie jest za dużo. Jeśli więc chodzi o ewentualne turnieje, to jest strach, że chłopcy mogą ponieść porażkę i się zniechęcić. Nie jesteśmy jednak zmuszeni, aby skorzystać z zaproszenia na taki turniej - zaznaczyła Barbara Bandura.
Dzieci z klubu ,,Młodzik” Przeworno chętnie zadawały pytania zaproszonym gościom
Dodaj komentarz