Starter był górą w starciu z Orłem

MPC Pęcz pewnie pokonał klub z Wiązowa i awansował na fotel lidera gr. VII klasy B. Z walki o mistrzostwo nie rezygnuje także GAP Ślęza, która wygrała w Chociwelu ze Zrywem. W pozostałych starciach nie brakowało emocji.

Starter do samego końca walczył o zwycięstwo nad Orłem, a Ognisko zgarnęło komplet punktów w Księginicach Wielkich. Jegłowa przegrała nieznacznie z Borkiem Strzelińskim, a Pławna podzieliła się punktami z Karszowem.

Klasa B, gr. VII kolejka 22. 27 maja:

Pauza: Pogoń Kowalów

Starter Gęsiniec - Orzeł Biały Kościół 3:2 (1:1)

Strzelcy: Jakub Górnicki 2, Rafał Tymczyszyn (Starter), Dominik Biały 2 (Orzeł)

Goście objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Dominika Białego. Chwilę później boisko z czerwoną kartką opuścić musiał kapitan gospodarzy Mateusz Preficz. Pomimo gry w osłabieniu, Starter wyrównał po pięknym bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Jakuba Górnickiego. Dodatkowo „jedenastki” nie wykorzystał Bartek Olenkiewicz. W 60. minucie Gęsiniec objął prowadzenie, a rzut karny na gola zamienił Jakub Górnicki. Na pięć minut przed końcem meczu do remisu ponownie doprowadził Dominik Biały. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to w doliczonym czasie gry zwycięskie trafienie zanotował Rafał Tymczyszyn.

Ślęza Księginice Wielkie - Ognisko Przeworno 2:3 (0:1)

Strzelcy: Maciej Wołodźko, Jakub Kozakiewicz (Ślęza), Sebastian Bujak 2, Damian Głowaczewski (Ognisko)

Ognisko przyjechało do Ksieginic Wielkich z krótką ławką rezerwowych. Pomimo osłabień, to goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0, a po zmianie stron podwyższyli rezultat. Przy stanie 0:2 bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Jakub Kozakiewicz. Ognisko odpowiedziało trzecią bramką. Dwa trafienia dla gości zanotował Sebastian Bujak, a z jednego trafienia cieszył się Damian Głowaczewski. W 72. minucie czerwoną kartką ukarany został Tomasz Urbaś i Ślęza grała w osłabieniu. W doliczonym czasie gry rozmiar przegranej zmniejszył Maciej Wołodźko. Ognisko zadedykowało zwycięstwo kolegom z drużyny, którzy z różnych względów nie przyjechali do Księginic Wielkich. Klub z Przeworna, pomimo braku kilku graczy, pokazał charakter i zgarnął komplet punktów

Świteź Wiązów - MPC Pęcz 1:4 (0:1)

Strzelcy: Maciej Zarówny (Świteź), Dominik Szulc, Krzysztof Burtan, Kamil Kramarz, Sebastian Bernacki (MPC)

To był hit kolejki, którego stawką był fotel lidera na kilka kolejek przed końcem sezonu. Goście z Pęcza podtrzymali świetną passę i po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Krzysztof Burtan. Po przerwie goście nadal prezentowali się lepiej od swoich przeciwników i kolejni zawodnicy pokonywali golkipera z Wiązowa. Najpierw rezultat na 2:0 podwyższył Kamil Kramarz, a z kolejnych goli cieszyli się Dominik Szulc oraz Sebastian Bernacki. Gospodarzy stać było jedynie na bramkę honorową autorstwa Macieja Zarównego. Dzięki wygranej, Pęcz....