- Powiedziałem sobie, że jest to dla mnie zbyt czasochłonne, ale emocje opadły. Zaczęły się pytania od kibiców i zawodników - mówił pomysłodawca rajdu Jarosław Pawlik
Rajd Strzelca na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, a kibice nie wyobrażają sobie, że mogłoby go nie być. Czwarta edycja już w sierpniu. Ale organizacja rajdu nie była oczywista. Z czego wynikały wątpliwości? Warto podkreślić, że w tym roku na uczestników czeka coś nowego.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich miłośników motoryzacji. Czwarta edycja Rajdu Strzelca, stanowiąca 3. Eliminację Dolnośląskiej Ligii Rajdowej, odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia. Podobnie jak dotychczas, jednym z organizatorów jest Jarosław Pawlik, a pomagają mu członkowie grupy Walim Rajdowy.
Rajd skierowany jest do amatorów, a samochód może być seryjny i musi mieć dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem, gaśnicą i apteczką. Dodatkowo, załoga (kierowca i pilot) musi posiadać kaski i mieć ukończone 16 lat.
Trasa obejmie cztery próby w trzech pętlach (łącznie 12 odcinków). Zmagania zawsze dostarczają kibicom wielu wrażeń
„Co z tym rajdem?”
Po ubiegłorocznym rajdzie nie było jeszcze pewne czy ktokolwiek podejmie się jego ponownej organizacji. Przede wszystkim dlatego, że przygotowania zajmują bardzo dużo czasu. - Jest strasznie dużo różnych spraw, jak sama koncepcja rajdu, formalności, zgody, na które trzeba czekać, poprawki, kontakt ze sponsorami czy urzędnikami. Łącznie jest to około dwudziestu pełnych dni roboczych. W tym czasie jestem wyłączony tylko dla tego rajdu. Wtedy organizacją zajmuję się sam. Po tamtej edycji powiedziałem sobie, że jest to dla mnie zbyt czasochłonne i to koniec. Ale emocje opadły, zaczęły się pytania od kibiców i zawodników. Kilkadziesiąt osób pytało mnie co z tym rajdem? Ludzie są bardzo żądni rajdu i nie wyobrażają sobie, że go nie będzie – mówił Jarosław Pawlik.
Jak przyznał, pod względem publiczności prawdopodobnie jest to największa impreza w całym powiecie strzelińskim. Tradycyjnie, odcinki są rozlokowane na terenie czterech gmin. Wszędzie czekają kibice, przez to Rajd Strzelca cieszy się dużą popularnością.
- Lubię mieć wszystko pod kontrolą i wiem, że wszystko, o co sam zabiegam, uda się załatwić. Chcę dopilnować tych przygotowań samodzielnie. Oczywiście, są ludzie, którzy mi pomagają i mam na kogo liczyć. Jestem miło zaskoczony postawą wszystkich, bo do tej pory chyba nikt mi nie odmówił – powiedział organizator.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
tdi
RE: Zbliża się Rajd Strzelca!
On to wie powiedziała :
Jak Jarek się za coś zabiera i organizuje to musi się udać! Oby wokół było więcej takich mężczyzn tylko bardziej osiągalnych...ehhhh ;) Jak poznać takiego faceta ?! Piszcie priv! lol lol lol lol
W rynku blachary mają wzięcie, próbuj.

0
Gravatar
On to wie
Pozytwna
Jak Jarek się za coś zabiera i organizuje to musi się udać! Oby wokół było więcej takich mężczyzn tylko bardziej osiągalnych...ehhhh ;) Jak poznać takiego faceta ?! Piszcie priv! lol lol lol lol
0
Gravatar
JA
RE: Zbliża się Rajd Strzelca!
Jak ktoś nie ma w mózgu to ma w garażu. Rajdy Harcerzy, Rajdy Strzelca. Burmistrz dba o bezpieczeństwo i o wygląd Miasta ale zawsze się znajdą idioci, którzy to zmarnują.
0
Gravatar
Jota_w_Jotę
Litości...
Ludzie! Bezmózgowcy, którzy wariują na rynku, rondzie, głównych ulicach to jedno, a tego typu inicjatywy to drugie.Przecież będzie to impreza zorganizowana, obłożona stosownymi wytycznymi.Poniekąd oszołomy, które mogłyby się wyszaleć z głową podczas Rajdu nawet nie będzie stać na porządny kask a o klatce czy wpisowym nie wspomnę!Nigdy nie wyczyścimy głupoty ludzkiej do zera, a tylko od nas zależy jak na nią reagujemy i będziemy reagować. Mieszkam blisko rynku przy ul. Kościuszki i zgłaszam przesadyzm co poniektórych dzwoniąc pod stosowny nr (gdy ktoś ewidentnie przegina). Wypowiedzenie magicznego zaklęcia typu: "ku*wa co za po*eb" nigdy cudów nie zdziałało.Ludzie, macie ręce, języki, mózgi - myślcie, korzystajcie a inicjatorom bezpiecznych rajdów należą się słowa uznania, że chcą ulżyć i popuścić adrenaliny tym drugim.Brawo Jarek! :)
0
Gravatar
Pele
Rajd
No tak. Pył, kurz, spaliny i przedaszkole obok... w niedzielę. zamknięte. Kto pisze te idiotyzmy????!! I co mają wspólnego szaleństwa w Rynku z zawodami sportowymi na których obecn jest m.in policja? !!!!
0
Gravatar
funpack
RE: Zbliża się Rajd Strzelca!
Wyraźnie widać jak popisy powodują zanieczyszczeni e środowiska. Kurz, pył, spaliny a tuż obok przedszkole. Czy dzieci muszą tracić zdrowie dla czyjejś zabawy?
0
Gravatar
rynek
Rajd
na rynku trenują non stop i policja nic z tym nie robi, czekają aż ktoś zginie, może w tedy zareagują i coś zmienią a wystarczy tylko zmiana organizacji ruchu,aby nie można było driftować w koło wieży. Jak nie wiedza jak to zrobić to niech zapytają w innych miastach jak oni to rozwiązali np:OLEŚNICA
0
Gravatar
Strzelec w Rynku
Rajd debili.
Na Rynku i Kościuszki już ćwiczą. Ostatnio widać było skutki ścigania się na Kościuszki. Debil małolat w aucie ojca wprzedzał bmw przy 120km/h i nie zmieścił się w Rynku. Dobrze, że nikogo nie zabił. Ciekawe ile punktów dostał?
0

Przeczytaj również