Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Rajd Strzelca na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, a kibice nie wyobrażają sobie, że mogłoby go nie być. Czwarta edycja już w sierpniu. Ale organizacja rajdu nie była oczywista. Z czego wynikały wątpliwości? Warto podkreślić, że w tym roku na uczestników czeka coś nowego.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich miłośników motoryzacji. Czwarta edycja Rajdu Strzelca, stanowiąca 3. Eliminację Dolnośląskiej Ligii Rajdowej, odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia. Podobnie jak dotychczas, jednym z organizatorów jest Jarosław Pawlik, a pomagają mu członkowie grupy Walim Rajdowy.
Rajd skierowany jest do amatorów, a samochód może być seryjny i musi mieć dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem, gaśnicą i apteczką. Dodatkowo, załoga (kierowca i pilot) musi posiadać kaski i mieć ukończone 16 lat.
Trasa obejmie cztery próby w trzech pętlach (łącznie 12 odcinków). Zmagania zawsze dostarczają kibicom wielu wrażeń
„Co z tym rajdem?”
Po ubiegłorocznym rajdzie nie było jeszcze pewne czy ktokolwiek podejmie się jego ponownej organizacji. Przede wszystkim dlatego, że przygotowania zajmują bardzo dużo czasu. - Jest strasznie dużo różnych spraw, jak sama koncepcja rajdu, formalności, zgody, na które trzeba czekać, poprawki, kontakt ze sponsorami czy urzędnikami. Łącznie jest to około dwudziestu pełnych dni roboczych. W tym czasie jestem wyłączony tylko dla tego rajdu. Wtedy organizacją zajmuję się sam. Po tamtej edycji powiedziałem sobie, że jest to dla mnie zbyt czasochłonne i to koniec. Ale emocje opadły, zaczęły się pytania od kibiców i zawodników. Kilkadziesiąt osób pytało mnie co z tym rajdem? Ludzie są bardzo żądni rajdu i nie wyobrażają sobie, że go nie będzie – mówił Jarosław Pawlik.
Jak przyznał, pod względem publiczności prawdopodobnie jest to największa impreza w całym powiecie strzelińskim. Tradycyjnie, odcinki są rozlokowane na terenie czterech gmin. Wszędzie czekają kibice, przez to Rajd Strzelca cieszy się dużą popularnością.
- Lubię mieć wszystko pod kontrolą i wiem, że wszystko, o co sam zabiegam, uda się załatwić. Chcę dopilnować tych przygotowań samodzielnie. Oczywiście, są ludzie, którzy mi pomagają i mam na kogo liczyć. Jestem miło zaskoczony postawą wszystkich, bo do tej pory chyba nikt mi nie odmówił – powiedział organizator.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink8 +5 tdi
RE: Zbliża się Rajd Strzelca!
Cytuję On to wie:
Jak Jarek się za coś zabiera i organizuje to musi się udać! Oby wokół było więcej takich mężczyzn tylko bardziej osiągalnych...ehhhh ;) Jak poznać takiego faceta ?! Piszcie priv! :lol: :lol: :lol: :lol:

W rynku blachary mają wzięcie, próbuj.
2018-07-13 07:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 -7 On to wie
Pozytwna
Jak Jarek się za coś zabiera i organizuje to musi się udać! Oby wokół było więcej takich mężczyzn tylko bardziej osiągalnych...ehhhh ;) Jak poznać takiego faceta ?! Piszcie priv! :lol: :lol: :lol: :lol:
2018-07-12 22:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +5 JA
Jak ktoś nie ma w mózgu to ma w garażu. Rajdy Harcerzy, Rajdy Strzelca. Burmistrz dba o bezpieczeństwo i o wygląd Miasta ale zawsze się znajdą idioci, którzy to zmarnują.
2018-07-12 18:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +8 Jota_w_Jotę
Litości...
Ludzie!
Bezmózgowcy, którzy wariują na rynku, rondzie, głównych ulicach to jedno, a tego typu inicjatywy to drugie.
Przecież będzie to impreza zorganizowana, obłożona stosownymi wytycznymi.
Poniekąd oszołomy, które mogłyby się wyszaleć z głową podczas Rajdu nawet nie będzie stać na porządny kask a o klatce czy wpisowym nie wspomnę!
Nigdy nie wyczyścimy głupoty ludzkiej do zera, a tylko od nas zależy jak na nią reagujemy i będziemy reagować.
Mieszkam blisko rynku przy ul. Kościuszki i zgłaszam przesadyzm co poniektórych dzwoniąc pod stosowny nr (gdy ktoś ewidentnie przegina). Wypowiedzenie magicznego zaklęcia typu: "ku*wa co za po*eb" nigdy cudów nie zdziałało.
Ludzie, macie ręce, języki, mózgi - myślcie, korzystajcie a inicjatorom bezpiecznych rajdów należą się słowa uznania, że chcą ulżyć i popuścić adrenaliny tym drugim.
Brawo Jarek! :)
2018-07-11 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 -3 Pele
Rajd
No tak. Pył, kurz, spaliny i przedaszkole obok... w niedzielę. zamknięte. Kto pisze te idiotyzmy????!! I co mają wspólnego szaleństwa w Rynku z zawodami sportowymi na których obecn jest m.in policja? !!!!
2018-07-10 21:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +7 funpack
Wyraźnie widać jak popisy powodują zanieczyszczenie środowiska. Kurz, pył, spaliny a tuż obok przedszkole. Czy dzieci muszą tracić zdrowie dla czyjejś zabawy?
2018-07-10 17:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +19 rynek
Rajd
na rynku trenują non stop i policja nic z tym nie robi, czekają aż ktoś zginie, może w tedy zareagują i coś zmienią a wystarczy tylko zmiana organizacji ruchu,aby nie można było driftować w koło wieży. Jak nie wiedza jak to zrobić to niech zapytają w innych miastach jak oni to rozwiązali np:OLEŚNICA
2018-07-10 14:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +23 Strzelec w Rynku
Rajd [censored]i.
Na Rynku i Kościuszki już ćwiczą. Ostatnio widać było skutki ścigania się na Kościuszki. [censored] małolat w aucie ojca wprzedzał bmw przy 120km/h i nie zmieścił się w Rynku. Dobrze, że nikogo nie zabił. Ciekawe ile punktów dostał?
2018-07-10 10:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz