Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Za nami emocjonujący, piłkarski sezon 2017/2018. Rozgrywki na Dolnym Śląsku dobiegły końca i znamy komplet zespołów, które na boisku wywalczyły promocję na wyższe szczeble rozgrywkowe. Wiemy już też, które kluby zostały zdegradowane.
Awans z czwartej do trzeciej ligi wywalczyła Foto-Higiena Gać. Do „okręgówki” zdegradowane zostały natomiast ekipy: MKP Wołów, Wiwa Goszcz oraz Pogoń Oleśnica. Awans do czwartej ligi z klasy okręgowej uzyskały: GKS Mirków oraz Orzeł Prusice, z którymi rywalizowała Strzelinianka. Seniorzy ze Strzelina zdołali się utrzymać w lidze i w sezonie 2018/2019 mierzyć będą się z beniaminkiem, lokalnym rywalem – Olimpią Podgaj (mistrzowie gr. IV klasy A). Z popularnej Serie A na wyższy szczebel rozgrywkowy promocję uzyskały także następujące kluby: Parasol Wrocław, Orzeł Pawłowice, Moto-Jelcz Oława. Ekipy te zastąpią w „okręgówce” spadkowiczów: Czarnych Jelcz-Laskowice, Wratislavię Wrocław, Orła Sadowice oraz KP Brzeg Dolny Stary Dwór. Z klasą A pożegnały się trzy ekipy z powiatu strzelińskiego, które rywalizowały w gr. IV: Gromnik Kuropatnik, BKS Borów (w przerwie zimowej połączył się z GAP Ślęzą Borów i wycofał się z klasy A) oraz Ludów Śląski (karna degradacja). Działacze z Ludowa Śląskiego zapowiadają jeszcze walkę o pozostanie w lidze i odwołanie się od kary. Ich sytuacja pozostaje nadal otwarta. Z klasy A do B powędrują także inne kluby: Bór Oborniki Śląskie, Zjednoczeni Łowęcice (karna degradacja, jak w przypadku Ludowa Śląskiego), MKS Kostomłoty (wycofanie z rozgrywek), Dolpasz Skokowa, Kometa Kryniczno, Kometa Krzelów, Wrocław Academy (wycofanie z rozgrywek), Skra Wojnowice (karna degradacja), Bystrzyca Kąty Wrocławskie (spadek z klasy okręgowej). Klasę A uzupełnią aktualni mistrzowie klas B: MPC Pęcz (mistrz gr. VII klasy B złożonej z ekip z powiatu strzelińskiego), Herosi Stary Wołów, Burza Godzieszowa, KS Łazy Wielkie, Pogoń Syców, Piast Nadolice, Sokół II Marcinkowice, Polonia Jaksonów, Orzeł Bukówek, Tur Wrocław, Mechanik Brzezina.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink1 +2 Dzwoń na 112
Zszedłem ze śmiechu.
"Za nami emocjonujący, piłkarski sezon 2017/2018." Okręgówki i 3-4 ligi. To samo tyczy się wszystkich "lig" wzajemnej adoracji. A ludzie jeszcze pieniądze płacą żeby to oglądać i wycinać 90 minut cennego czasu z życiorysu. I ktoś to sponsoruje. Ja bym się wstydził do tego poziomu przyznawac, żeby sobie mojej firmy ludzie źle nie kojarzyli. Pokopać amatorsko, dla sportu, zdrowia - ok, ale nie dla pieniędzy za taki marny poziom.
2018-07-13 12:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz