Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Młody obrońca GAP Ślęzy Borów Tomasz Gawlas wystąpił w Warszawie w test-meczu dla zawodników wytypowanych z projektu „Ty też masz szansę”. Organizatorem oraz pomysłodawcą projektu jest Emil Kot, który pracuje obecnie jako skaut w akademii West Ham United.
Jest to jedyny taki projekt non-profit w Polsce, mający na celu pomóc młodym, utalentowanym piłkarzom z niższych lig (od IIIligi do klasy B). Raz w roku najzdolniejsi piłkarze z całej Polski zapraszani są na mecz testowy i przedstawiani są trenerom, agentom, skautom oraz dyrektorom sportowym z Polski i zagranicy. W tym roku udział w tych testach wziął obrońca z Borowa Tomasz Gawlas.
W projekcie „Ty też masz szansę aktywnie uczestniczy Jakub Pietrzak, zawodnik GAP Ślęzy, który w Anglii studiuje zarządzanie sportem. – Piłkarzem GAP obecnie jestem raczej jedynie na papierze. Większość czasu spędzam w Anglii i nie mogę uczestniczyć w treningach i meczach drużyny z Borowa – opowiada Pietrzak, który współpracuje też jako analityk taktyczny, a w Anglii trenuje dzieci i młodzież w jednej z piłkarskich akademii. Właśnie z „trenerką” wiąże swoją przyszłość, ale rozwija się też w innych kierunkach, m.in. wypatruje młodych, utalentowanych piłkarzy i pomaga im w rozwoju piłkarskiej kariery. – Obserwuję zawodników od klasy B do III ligi. Nie tylko w Polsce, ale także w Anglii. To ja poleciłem Tomasza Gawlasa na tegoroczne testy w Warszawie, na których zaprezentował się bardzo dobrze. Z trybun oglądali go przedstawiciele klubów z Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. Bardzo blisko udziału w tym test-meczu był także młody napastnik z powiatu strzelińskiego. Lista chętnych była jednak bardzo długa i nie udało się zmieścić kolejnego przedstawiciela z naszego regionu – mówi. Projekt Ty Też Masz Szansę pomaga w karierze młodych zawodników. Jeden z uczestników wcześniejszej edycji, Daniel Smuga, rywalizuje obecnie w Ekstraklasie w Górniku Zabrze.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz