Tomasz Gawlas jest obrońcą GAP Ślęzy Borów
Młody obrońca GAP Ślęzy Borów Tomasz Gawlas wystąpił w Warszawie w test-meczu dla zawodników wytypowanych z projektu „Ty też masz szansę”. Organizatorem oraz pomysłodawcą projektu jest Emil Kot, który pracuje obecnie jako skaut w akademii West Ham United.
Jest to jedyny taki projekt non-profit w Polsce, mający na celu pomóc młodym, utalentowanym piłkarzom z niższych lig (od IIIligi do klasy B). Raz w roku najzdolniejsi piłkarze z całej Polski zapraszani są na mecz testowy i przedstawiani są trenerom, agentom, skautom oraz dyrektorom sportowym z Polski i zagranicy. W tym roku udział w tych testach wziął obrońca z Borowa Tomasz Gawlas.
W projekcie „Ty też masz szansę aktywnie uczestniczy Jakub Pietrzak, zawodnik GAP Ślęzy, który w Anglii studiuje zarządzanie sportem. – Piłkarzem GAP obecnie jestem raczej jedynie na papierze. Większość czasu spędzam w Anglii i nie mogę uczestniczyć w treningach i meczach drużyny z Borowa – opowiada Pietrzak, który współpracuje też jako analityk taktyczny, a w Anglii trenuje dzieci i młodzież w jednej z piłkarskich akademii. Właśnie z „trenerką” wiąże swoją przyszłość, ale rozwija się też w innych kierunkach, m.in. wypatruje młodych, utalentowanych piłkarzy i pomaga im w rozwoju piłkarskiej kariery. – Obserwuję zawodników od klasy B do III ligi. Nie tylko w Polsce, ale także w Anglii. To ja poleciłem Tomasza Gawlasa na tegoroczne testy w Warszawie, na których zaprezentował się bardzo dobrze. Z trybun oglądali go przedstawiciele klubów z Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. Bardzo blisko udziału w tym test-meczu był także młody napastnik z powiatu strzelińskiego. Lista chętnych była jednak bardzo długa i nie udało się zmieścić kolejnego przedstawiciela z naszego regionu – mówi. Projekt Ty Też Masz Szansę pomaga w karierze młodych zawodników. Jeden z uczestników wcześniejszej edycji, Daniel Smuga, rywalizuje obecnie w Ekstraklasie w Górniku Zabrze.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również