Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zawsze lubił jeździć rowerem i mimo prawie 70 lat na karku, jest osobą niezwykle aktywną. Mieszkaniec Strzelina dokonał niedawno rzeczy, o której pomarzyć mogą o wiele młodsi ludzie.
Jerzy Hałajda ma 68 lat i jest emerytowanym mieszkańcem Strzelina. W maju i czerwcu tego roku dokonał wyjątkowej rzeczy, gdyż rowerem przejechał ze Strzelina do Świnoujścia. Stamtąd udał się do Gdańska, z którego swoim jednośladem wrócił do Strzelina. - Wyjechałem 16 maja. W międzyczasie byłem jednak 10 dni w Grzybowie nad morzem, gdyż Polski Związek Emerytów i Rencistów organizował wczasy. Przebywałem tam od 24 maja do 3 czerwca. Oczywiście do Grzybowa dotarłem rowerem. Na miejscu czekała na mnie moja żona oraz inni emeryci i renciści - powiedział pan Jerzy. Dodał, że po Grzybowie przyszedł czas na podróż do Gdańska, w której pokonał około 250 kilometrów. Ze stolicy województwa pomorskiego udał się następnie do Strzelina. W domu pojawił się 13 czerwca. Można zatem śmiało powiedzieć, że połączył przyjemne z pożytecznym. Wyczerpującą podróż rowerem połączył z wypoczynkiem w Grzybowie.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 0 spajker
RE: Młodzi niech biorą przykład
hm...dzisiaj to człowiek legenda. dzisiaj nad morze jechać samochodem to uciążliwość i najlepiej lecieć samolotem.
jeszcze 70 lat temu to nie był wyczyn. znam człowieka, który z władywostoku do strzelina pieszo przyszedł i nie chwalił się tym. kiedyś chodzono pieszo i fertig. dzisiaj 50 kilogramowa blondynka wsiada do 6 litrowego suv-a o wadze 3 ton i jedzie do sklepu 600 metrów dalej aby kupić papierosy.
to co niedawno było normalne dzisiaj staje się wyczynem olimpijskim. wszystkie biegi na świecie wygrywaja murzyni z etiopii i z erytrei. taki murzyn od małego biegnie 30 km w jedną i 30 km z powrotem po wodę. tak każdego dnia. dla takiego murzyna z erytrei przelecieć i wygrać maraton to tyle co polecieć 200 metrów do sklepu po papierosy dla współczesnego europejczyka. ten człowiek na rowerze jest miarą sflaczenia społeczeństwa dobrobytu,
2018-07-17 17:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +3 Czy to nowy tytuł?
Absolwent strzeliński.
"jest emerytowanym mieszkańcem Strzelina" - czy to znaczy, że już nie jest mieszkańcem Strzelina, bo się przeniósł w inne miejsce?
2018-07-17 13:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz