Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W sobotę, 29 września siatkarze klubu Tygrysy Strzelin zainaugurowali sezon 2018/2019 w trzeciej lidze. Podopieczni trenera Mateusza Synówki pewnie pokonali AKS Strzegom 3:0.
W lecie nie doszło w zespole Tygrysów do rewolucji kadrowej. Trener Mateusz Synówka pracuje nadal z tymi samymi zawodnikami. Mecz z AKS-em rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Na trybunach pojawił się komplet publiczności, w tym goście z miasta partnerskiego Frankenbergu. Siatkarze włączyli się także do pomocy charytatywnej i na trybunach przedstawiciele stowarzyszenia „Gramy o życie” zbierali pieniądze dla jednego ze swoich podopiecznych. W przerwach między setami przeprowadzono także licytację fantów przekazanych przez sponsorów siatkarzy. Burmistrz Dorota Pawnuk oraz Piotr Charęza z Tygrysów Strzelin pogratulowali sukcesów siatkarkom plażowym ze Strzelina: Kamili Żołądek oraz Wiktorii Rabie. Zawodniczki otrzymały upominki oraz gromkie brawa od licznie zebranych kibiców.
Początek pierwszego seta toczył się rytmem „punkt za punkt”. Obie ekipy często zdobywały punkty asami serwisowymi lub po błędach zagrywki. Tygrysy „odskoczyły” przeciwnikom na cztery punkty i prowadziły 10:14, a później 16:20. Po kilku błędach własnych, rywale zbliżyli się do gospodarzy. Zespół ze Strzelina prowadził już jedynie 22:23. Końcówka partii to jednak koncertowa gra strzelińskich zawodników. Wynik pierwszego seta na 25:22 ustanowił potężnym atakiem Maciej Fąferko. Druga partia także rozpoczęła się od ataku Macieja Fąferko, który regularnie punktował. Tygrysy dobrze radziły sobie także w bloku. Przy stanie 3:1 dwoma asami serwisowymi popisał się kapitan Grzegorz Świrski. Tygrysy całkowicie zdominowały przeciwników, kontrolowały grę i wygrały zasłużenie 25:16. Identycznie wyglądała trzecia odsłona starcia. Zespół ze Strzelina szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do ostatniego gwizdka sędziego. Tygrysy wygrały 25:16, a w całym meczu 3:0. Teraz przed podopiecznymi trenera Mateusza Synówki wyjazd do Kudowy Zdrój na spotkanie z Kudowianką.


Dodaj komentarz