Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na stadionie w strzelińskim Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w Łucznictwie o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin-VI Memoriał Zdzisława Kaczorowskiego. Młodzi zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Nie mogło także zabraknąć reprezentantów strzelińskiej sekcji Granit. Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dodatkowo trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały pucharami.Organizatorem wydarzenia było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne.Imprezę poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zmarłego w tym roku Wiesława Prędkiego, który przez lata pełnił funkcję kierownika drużyny łuczników.

Jak strzelali nasi łucznicy?
- W tym roku zawodnicy zmagali się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Silny, porywisty wiatr utrudniał rywalizację. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Teraz przenosimy swoje treningi do hali. Będziemy pracować nad techniką i siłą – mówił trener strzelińskiej sekcji Granit, Łukasz Cisek. Strzelin najlepiej reprezentowała Patrycja Rogowsk, która była szósta w kategorii Apacz. Wśród Orlików Maciej Cisek był siódmy, a Szymon Żuryński dziesiąty.Wyniki młodzików granitu: Miłosz Agaciak – 7 miejsce, Emilia Olejnik – 8, Ola Podgajna– 12, Wiktoria Rogowska - 16. Dodatkowo rywalizowali Apacze: jakub Dwernicki zakończył rywalizacje na 15 miejscu, a Maciej Żuryński był 14.
Najlepszym puchary wręczyła burmistrz Dorota Pawnuk
Małgorzata Sobieraj z kolejnymi sukcesami
Strzelińscy łucznicy pamiętają o trenerze Zdzisławie Kaczorowskim. Przygodę z łucznictwem rozpoczął w Strzelinie w 1958 roku pod okiem trenera Stanisława Januszkiewicza. Później sam został szkoleniowcem, a następnie konsultantem kadry juniorów Polski. Swoją karierę zawodniczą zakończył w 1982 roku. Później, aż do śmierci, był trenerem zawodników w Strzelinie. Jedną z jego najbardziej znanych podopiecznych jest pochodząca ze Strzelina uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Małgorzata Sobieraj. Łuczniczka obecnie reprezentuje PTG Sokół Radom. Podczas wrześniowych Mistrzostw Polski wywalczyła brązowy medal w konkurencji Mixt na odległości 30 metrów. Małgorzata Sobieraj zdobywała także tytuł Wicemistrzyni Polski na torach otwartych. Warto przypomnieć że Małgorzata w tym roku uzyskała tytuł Halowej Mistrzyni Polski, co potwierdza jej przynależność do ścisłej czołówki najlepszych łuczniczek w Polsce. Mamy nadzieję, że kolejni wychowankowie strzelińskiej sekcji podążą jej śladami.
Radosław Kwiatkowski

Komentarze   

Permalink1 +2 spajker
RE: Porywisty wiatr nie pokrzyżował planów
są turnieje bokserskie o puchar feliksa stamma, są biegi o puchar kusocińskiego, były zawody żużlowe na rzecz tomasza golloba i otyliada na basenie.
łucznictwo o puchar burmistrza? burmistrz to może focha strzelić ale nie naśladować marszałka misiewicza co to generałom medale ze swoim wizerunkiem rozdawał. są zwody szachowe im chomickiego to pewnie można zrobić zawody łucznicze o puchar jakiegoś dobrego łucznika a nie o puchar łowcy blichtru. burmistrz może puchary wręczyć ale jakiś dobry patron- łucznik by się przydał.
2018-10-12 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz