Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziesięć ekip z powiatu strzelińskiego w sezonie 2018/2019 przystąpiło do Pucharu Polski okręgu wrocławskiego, ale tylko Olimpia Podgaj awansowała do drugiej rundy. Niestety, podopieczni trenera Zbigniewa Masłowskiego zostali rozgromieni przez niżej notowanego Orła Marszowice i także zakończyli swoją pucharową przygodę.
Mecze 2. rundy Pucharu Polski okręgu wrocławskiego rozegrano w środę, 26 września. Olimpia Podgaj mogła mówić o szczęściu w losowaniu, ponieważ rywalizowała na wyjeździe z występującym w klasie A Orłem Marszowice. Podopiecznym trenera Zbigniewa Masłowskiego udało się uniknąć starcia z tak znanymi w rejonie firmami jak Śląsk II Wrocław, Piast Żmigród i Ślęza Wrocław. Olimpia, niestety, nie zagrała na swoim poziomie, który znamy z rozgrywek klasy okręgowej. Gospodarze zdominowali przeciwników z gminy Kondratowice i wygrali efektownie 10:2! Tym samym Olimpia zakończyła swoją przygodę z „Pucharem Tysiąca Drużyn”. Goście pojechali do Marszowic gołą jedenastką, a z konieczności w polu gry wystąpić musiał nominalny bramkarz Dawid Woźniak. W składzie Olimpii zabrakło m.in.: Sebastiana Klajdy, Patryka Kwiatkowskiego i Łukasza Wójcikiewicza. Gospodarze prowadzili już 5:0, gdy tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył Radosław Grzywniak. Po zmianie stron Orzeł dołożył trzy trafienia, a Olimpia odpowiedziała jedynie golem Henryka Furmana z 78. Minuty. Kibice z Marszowic cieszyli się jeszcze z dwóch goli i ich zespół wygrał 10:2. Bohaterem starcia został strzelec czterech bramek Aleksandr Mulyk.
Także w środę, 26 września ważny mecz rozegrał wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak. Jego Lechia Dzierżoniów podejmowała w Pucharze Polski zespół z Ekstraklasy – Jagiellonię Białystok. Goście wygrali 1:0. Dla Damiana był to kolejny kontakt z profesjonalnym futbolem. W przeszłości zaliczył debiut w barwach Śląska Wrocław.