Reprezentacja Polski football freestyle. Daniel Mikołajek trzeci od prawej
Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek powoli kończy starty w roku 2018, w którym zanotował wiele sukcesów. W Skawinie po raz kolejny wywalczył Puchar Polski i wyprzedził kilkudziesięciu rywali z całego kraju. Dodajmy, że Polska należy do ścisłej, światowej czołówki tej widowiskowej dyscypliny.
Mikołaj w finale pokonał Jaromira Poprawę i krajowy puchar obecnie znajduje się w Strzelinie. Daniel rywalizował także w Luksemburgu w międzynarodowych zawodach Epic Skills 2018. Do turnieju zaproszonych zostało jedynie dwunastu czołowych graczy z całej Europy, w tym dwóch Polaków. – Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wygrałem trzy pojedynki i znalazłem się w finale z Holendrem Jesse Marletem. Przegrałem zaledwie jednym punktem. Podczas zawodów testowany był nowy system punktowania przez sędziów – mówił o zawodach w Luksemburgu Daniel Mikołajek. Tuż po rywalizacji w Epic Skills, pojechał do Grodziska Mazowieckiego na Freestival Street Games 2018. Turniej zgromadził znakomitych zawodników nie tylko z Polski. Mikołajek okazał się bezkonkurencyjny i w finale pokonał 3:0 swojego rodaka Roberta Guzika. Jedną z ważniejszych imprez Daniela w roku 2018 były sierpniowe Mistrzostwa Świata Superball 2018 w czeskiej Pradze. - W turnieju wzięło 500 osób z całego świata, a zawody trwały kilka dni. Odbyło się też kilka konkurencji football freestyle. Ja skupiłem się na najważniejszej, czyli Battle (rywalizacja jeden na jednego). Do finałowej szesnastki awansowało czterech Polaków, co jest ogromnym sukcesem dla naszego kraju. Pierwszy pojedynek rozegrałem z Estebanem z Meksyku. Popełniłem kilka błędów i zakończyłem rywalizację. Znalezienie się w światowej czołówce jest dla mnie sukcesem – dodał Mikołajek.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również