Siatkarze Tygrysów przegrali trzeci mecz z rzędu
Po przegranych z Pogonią Góra i Obornikami Śląskimi Tygrysy chciały się zrehabilitować w starciu z ZTS-em Ząbkowice Śląskie. Mecz 10. kolejki trzeciej ligi piłki siatkowej mężczyzn rozegrany został w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Na trybunach ponownie pojawiło się wielu sympatyków siatkówki z całego powiatu.
Gospodarze chcieli za wszelką cenę przełamać serię dwóch przegranych z rzędu. Niestety, zespół prześladują kontuzje i choroby. Trener Mateusz Synówka znów nie miał do dyspozycji kilku Libero Michał Janicki zagrał na nowej pozycji  zawodników, m.in.: Macieja Fąferko, Macieja Lendziana, Szczepana Zakałka oraz Kamila Marca. Szkoleniowiec musiał dokonać roszad w ustawieniu. Z konieczności na pozycji przyjmującego musieli grać: nominalny rozgrywający Wojciech Ślipeńczuk i libero Michał Janicki. Niestety Tygrysy źle rozpoczęły pojedynek. Zespół miał problemy zwłaszcza ze skończeniem własnych ataków. Szwankowało także przyjęcie. Goście od samego początku dyktowali warunki i narzucili swój styl gry. Siatkarzom z Ząbkowic Śląskich wychodziły niemal wszystkie akcje i pierwsze sety padły ich łupem: 25:16 oraz 25:20. Gospodarze przegrywali już 0:2 i nie mieli nic do stracenia. Tygrysy zaczęły grać ofensywniej oraz przejmować inicjatywę. Wyciągnięte zostały wnioski z pierwszej, słabej części meczu. Rywale zaczęli popełniać błędy własne, a strzelińscy gracze skutecznie punktować. W trzecim secie gospodarze zwyciężyli 25:18, a w czwartym 25:19 i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Tym samym podopieczni trenera Mateusza Synówki dopisali sobie punkt w tabeli. W decydującym, piątym secie znów do głosu zaczęli dochodzić goście. ZTS szybko wypracował sobie przewagę, której nie oddał już do końca meczu. Ząbkowice Śląskie wygrały 15:9, a w całym spotkaniu 3:2.