Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mieszko Palmi-Kukiełko najpierw wystartował w Strzelinie w 24-godzinnym ultramaratonie pływackim, gdzie zajął drugie miejsce przepływając 70 km 350 m, a od września został trenerem strzelińskiej sekcji pływackiej. Poznajcie utytułowanego szkoleniowca.
Mieszko Palmi-Kukiełko pochodzi z Krainy Tysiąca Jezior, a konkretnie z miejscowości Wejsuny. - Przygodę z pływaniem rozpocząłem już w wieku zaledwie 2 lat. Początkowo była to zabawa i oswajanie z wodą. Jednak stopniowo rozwijałem się w tym kierunku i w wieku 9 lat rozpocząłem treningi w sekcji pływackiej MKS Roś Pisz. Trzy lata później przeszedłem do klubu MTP Kormoran Olsztyn, gdzie spędziłem 4 lata. Kolejnym etapem była Szkoła Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu i WKS Śląsk Wrocław – opowiada trener strzelińskiej sekcji. Palmi-Kukiełko ma na swoim koncie wiele sukcesów: to wielokrotny medalista mistrzostw Polski (3 złote, 2 srebrne, 10 brązowych medali), dwukrotny rekordzista naszego kraju (200 m stylem dowolnym i w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym), wicemistrz Polski w pływaniu na wodach otwartych, wiele razy stawał na podium maratonów pływackich. Poza tym startował w międzynarodowych zawodach, m.in. w Niemczech i Czechach. Mieszko to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski
-Pod koniec roku 2016 zakończyłem przygodę z pływaniem na poziomie wyczynowym. Jednak po tylu latach treningów i rywalizacji, musiałem znaleźć odskocznię. Aktualnie startuję w zawodach Open Water, Masters i różnych wyzwaniach pływackich. W tym roku wygrałem cały cykl pływania długodystansowego na wodach otwartych - Puchar Warmii i Mazur, a w listopadzie tego roku na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Olsztynie wywalczyłem aż 12 medali, przy tym bijąc 6 rekordów Polski – mówił Mieszko. Jest trenerem II klasy pływania oraz instruktorem pływania. Dodatkowo jest na V roku studiów na AWF we Wrocławiu i pozostało jemu jeszcze pół roku do uzyskania tytułu magistra.
Palmi-Kukiełko lubi pływackie wyzwania
Przepłynął w Strzelinie ponad 70 km
Mieszkańcy Strzelina o Mieszku mogli po raz pierwszy usłyszeć w listopadzie 2017 roku, kiedy wziął udział w 24-godzinnym ultramaratonie pływackim w Aquaparku Granit. Był drugi z doskonałym wynikiem 70 km 350 m. Od września prowadzi zajęcia sekcji pływackiej Aqua Masters Strzelin. - Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, w różnych godzinach, z podziałem na umiejętności pływackie każdego z zawodników. Przedział wiekowy jest naprawdę szeroki od 7 do 18 lat. Nabór do sekcji cały czas trwa i zachęcam wszystkich do rozpoczęcia przygody z tym sportem – dodał trener Aqua Masters. W piątek, 4 stycznia, o godz. 18:15 w strzelińskiej pływalni odbędzie się oficjalne spotkanie z zarządem Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego i ze szkoleniowcem. Omówione zostaną cele sekcji, planowane starty, sprawy formalne oraz korzyści z pływania. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu i poznaniu utytułowanego sportowca.
Mieszko Palmi-Kukiełko wygrał cykl pływania długodystansowego  na wodach otwartych

Komentarze   

Permalink2 +2 spajker
RE: Utytułowany trener szkoli pływaków w Strzelinie
Cytuję Mx:
Przepraszam, ten koleś innej pozycji nie zna? Tak szczerze, nie ma się czym chwalić:(

taka postawa + treść wyciągów bankowych stwarza dobrą szanse na przekazanie swoich genów jakieś szczuplej blondynce w ciemnych okularach.
jak pozycja zostanie a wyciągi bankowe uwiędną to pozycja mu nie pomoże. przekona go o tym komornik będący najemnikiem jego byłej ukochanej.
2019-01-09 18:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 Mx
.
Przepraszam, ten koleś innej pozycji nie zna? Tak szczerze, nie ma się czym chwalić:(
2019-01-09 18:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz