Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ostatnim wydaniu Słowa Regionu Strzelińskiego pisaliśmy o młodym obrońcy Strzelinianki Sebastianie Pawlaku, który w Milanówku wziął udział w test-meczu projektu „Ty też masz szansę”. Jego grze przyglądali się przedstawiciele znanych klubów, m.in.: Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Miedzi Legnica. Strzeliński defensor zebrał bardzo dobre recenzje, a jego zespół zwyciężył. Pawlak był nawet bliski wpisania się na listę strzelców, a obserwatorzy docenili jego umiejętności krycia indywidualnego przeciwnika. Do udziału w tym pokazowym pojedynku Sebastiana zgłosił Jakub Pietrzak, piłkarski skaut oraz zawodnik Ślęzy Borów. Po dobrym występie w Milanówku, Pawlak otrzymał propozycję treningów w występującym w czwartej lidze Orle Ząbkowice Śląskie. Sebastianem podobno interesowali się także działacze Kolektywu Radwanice. Obrońca Strzelinianki w zimowym okienku transferowym nie zamierza jednak przenosić się do żadnej z tych ekip: - Cieszę się, że dostałem szansę wykazania się w test-meczu projektu „Ty też masz szansę” i z tego, że zostałem dostrzeżony przez działaczy Orła Ząbkowice Śląskie. Rundę wiosenną zamierzam jednak spędzić w Strzelinie. Chcę pomóc Strzeliniance w trudnej walce o utrzymanie w klasie okręgowej. Jeśli chodzi o zmiany barw klubowych, to zobaczymy w lecie. Na razie przygotowuję się ze strzelińską ekipą i skupiam się na grze dla tej ekipy. Po zakończonym sezonie przyjdzie czas na kolejne wyzwania – powiedział obrońca Sebastian Pawlak, który odrzucił ofertę klubu z czwartej ligi. Młody zawodnik jest ważnym zawodnikiem pierwszej drużyny. Działacze Strzelinianki chcą za wszelką cenę zatrzymać kluczowych graczy i cały czas rozglądają się za wzmocnieniami. Z drużyną żegna się Marek Robak, ale treningi wznowili wracający po kontuzjach Rafał Sukiennik i Bartosz Korgul. Do Strzelinianki wrócić mają także Krzysztof Rogan z Ciepłowód i bramkarz Eryk Put z Brożca. Cały czas spekuluje się, że do Strzelina na zasadzie wypożyczenia trafić ma kilku graczy z występującej w czwartej lidze Bielawianki Bielawa, ale wciąż brakuje potwierdzonych informacji. Na treningach brakuje nowych twarzy. Być może w pierwszych sparingach testowani będą nowi zawodnicy.

Dodaj komentarz