W pierwszym sparingu Filip Humelt zdobył dwa gole i zaliczył asystę
W rundzie wiosennej Gromnika Kuropatnik czeka ciężka walka o utrzymanie w gr. IV klasy A. Sprawdziliśmy jak przygotowują się podopieczni trenera Krzysztofa Garczarka. Gromnik trenuje już od stycznia. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, głównie na strzelińskich boiskach orlik. – Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o transferach. Potwierdzone informacje będziemy mogli przekazać dopiero pod koniec lutego – mówił kapitan Gromnika Damian Sobski. Jak udało nam się dowiedzieć, najprawdopodobniej w przerwie zimowej zespół opuści pomocnik Bartek Tomaś. Do zespołu przymierzani są nowi zawodnicy, jednak w pierwszej grze kontrolnej zabrakło testowanych piłkarzy. Drużyna z Kuropatnika 3 lutego rozegrała sparing w Siechnicach z Jankowianką Wierzbno, która występuje w gr. VI klasy B. W 30. minucie wynik pierwszej połowy na 1:0 ustalił Łukasz Muraszew, który wykorzystał błąd jednego z obrońców. Bartek Tomaś najprawdopodobniej opuści GromnikChwilę później ten sam zawodnik posłał futbolówkę na słupek. W pierwszej części rywale tylko raz zagrozili bramce Gromnika, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Krzysztof Ruciński. W drugiej części piłkarze z gminy Strzelin zdominowali rywali. Rezultat podwyższył strzałem głową Arturo Buczak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Humelta. Kilak minut później Mateusz Piotrowicz dokładnym podaniem obsłużył Humelta i na tablicy wyników było już 3:0. Jankowianka odpowiedziała bramką kontaktową.