Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników
Kilkunastu zawodników należących do światowej czołówki footbagu wzięło udział w drugiej edycji zawodów Bag Brothers Cup, które odbyły się w Strzelińskim Ośrodku Kultury w sobotę, 9 lutego. Strzelin reprezentowało pięciu graczy, którzy zdobyli dwa medale. Patronat medialny nad imprezą objęło Słowo Regionu Strzelińskiego.

Przed laty w Strzelinie organizowano najważniejsze krajowe oraz międzynarodowe zawody w footbag, czyli grę w popularną zośkę. Zawsze podczas tych imprez strzelińscy zawodnicy prezentowali się z bardzo dobrej strony i zdobywali medale. Obecnie najlepszym graczem z naszego powiatu jest Rafał Kaleta. To właśnie on kontynuuje strzelińskie tradycje footbagu i był jednym z organizatorów Bag Brothers Cup 2. - To druga edycja tej imprezy, którą organizuję wraz z Arkadiuszem Stankiem (mistrz Europy 2018) z zespołu Bag Brothers, który wspólnie tworzymy – opowiada mieszkaniec gminy Strzelin Rafał Kaleta. – Przed rokiem zawody odbyły się we Wrocławiu i rozegraliśmy trzy konkurencje. Teraz dodaliśmy kolejną konkurencję i pojawiliśmy się w Strzelinie. Frekwencja zawodników i widzów jest również wyższa. W kolejnych latach chcielibyśmy kontynuować zawody. Może znów pojawimy się w Strzelinie? – dodaje.

Światowa czołówka przyjechała do Strzelina
Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników, w tym dwóch z Czech. Każdy uczestnik ma na swoim koncie sukcesy międzynarodowe. W Strzelinie pojawili się gracze należący do ścisłej, światowej czołówki tej widowiskowej dyscypliny sportowej, m.in.: Paweł Nowak z Jaworzna (mistrz świata w rutynach z 2017 r.), Czech Dominik Simku (wicemistrz świata z 2018 r). Swoje buty odwiesili z kołka także weterani strzelińskiego footbagu, Michał Ostrowski (dwukrotny mistrz świata doubles freestyle), Bartosz Bubula (Wicemistrz Świata w Request Contest z 2009 r. i Mistrz Polski 2010), Krystian Bubula (mistrz świata w kategorii średniozaawansowanych z 2015 r.).

Odwiesili buty z kołka
W Bag Brothers Cup udział wziął strzeliński zawodnik Michał Ostrowski, który w swojej kolekcji ma ponad setkę medali: - To moje pierwsze zawody po bardzo długiej przerwie. Trzy lata temu zerwałem więzadła krzyżowe i miałem pękniętą łękotkę. Przeszedłem operację i długą rehabilitację. Teraz z moim zdrowiem jest wszystko ok. Obecnie skupiam się na przygotowaniach do zawodów triathlonowych – opowiada Michał Ostrowski. – Rafał Kaleta to ostatni Mohikanin footbagu ze Strzelina. Zorganizował bardzo fajne zawody i skorzystałem z zaproszenia. Nie planuję jednak wracać do footbagu na stałe. Będę startować sporadycznie, żeby spotkać się ze znajomymi, z którymi trenowałem, grałem przez kilkanaście lat. Marzy mi się, żeby w przyszłości z moim bratem Tomkiem jeszcze raz wystartować w parze w mistrzostwach świata – dodaje Ostrowski, który dwukrotnie zdobywał medale mistrzostw świata i startował w popularnym programie „Mam talent”.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również