Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Piłkarze z powiatu strzelińskiego mają za sobą kolejny tydzień przygotowań do startu rundy rewanżowej sezonu 2018/2019. W dniach 2-3 marca rozegrali mecze kontrolne, w których testowano nowych zawodników. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy raport z najważniejszymi informacji dotyczącymi sparingów i transferów.

Klasa A
Występująca w klasie A Korona Pęcz-Szczawin w minioną niedzielę we Wrocławiu rywalizowała towarzysko z Polonią Jaksonów. Ekipa z gminy Strzelin po pierwszej połowie prowadziła 3:0, a hat-tricka skompletował doświadczony snajper Paweł Chrobak. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Tomasz Pater i zawodnik testowany. W końcówce starcia Poloniści zdobyli dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 5:2. Złe wieści mamy dla kibiców z Kuropatnika, ponieważ ich Gromnik przegrał sparing z występującą w klasie B Zorzą Niemil. Starcie zakończyło się rezultatem 3:5. Nie jest to dobry prognostyk przed startem rundy, w której zawodnicy z Kuropatnika mają walczyć o utrzymanie w klasie A. Dwie bramki strzelił Błażej Cuker, a z jednego trafienia cieszył się Patryk Stachoń. W wysokiej formie jest LKS Brożec, który rozgromił 11:2 wrocławskiego Tura. Jedno z trafień zdobył zawodnik testowany. Cztery razy golkipera z Wrocławia pokonał Patryk Serwicki, a po dwie bramki strzelili Miłosz Koterba i Jakub Paczko. Po razie na listę strzelców wpisywali się Kamil Kubiak oraz Krystian Słowik.

Klasa B
Także zespoły z klas B rozegrały w miniony weekend kolejne sparingi. Ludów Śląski niespodziewanie przegrał z Ogniskiem Przeworno 3:4. Dwie bramki dla pokonanych zdobył Mariusz Denes, a jednego gola dołożył Sebastian Kornaga. Przypomnijmy, że ostatnio w Ognisku doszło do zmiany trenera i Maksymilian Trzynoga zastąpił Piotra Kocha. Pogoń Kowalów zremisowała 1:1 z Łukowicami Brzeskimi, a jedynego gola dla zespołu z gminy Wiązów strzelił Bartosz Gawron. W niedzielę Zryw Chociwel zremisował w Jegłowej z tamtejszym Kwarcytem 3:3. Hat-tricka skompletował niezawodny Tobiasz Kurowski. Zwłaszcza jedno z jego trafień było ozdobą meczu. Młody napastnik z rzutu wolnego z 30 metra posłał futbolówkę w samo okienko bramki gospodarzy. Także w niedzielę doszło do towarzyskiego starcia, w którym w Białym Kościele Orzeł podejmował Feniksa. Gracze z Pławnej objęli prowadzenie w 20. minucie po strzale z rzutu karnego Michała Sweredy. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Bartosz Kasprzyszak. Więcej goli kibice nie obejrzeli. Dwa sparingi mają za sobą gracze KS-u Kurów. 25 lutego zespół z gminy Wiązów pokonał 6:5 Orła Olszankę. Po dwa gole strzelili Ireneusz Stupeń i Andrzej Koszelowski, a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Łagodziński i Piotr Winiarski. 3 marca Kurów pokonał 6:4 Orła ze Świętej Katarzyny, a połowę goli dla zwycięzców strzelili trzej testowani gracze. Ponownie z dwóch bramek cieszył się Ireneusz Stupeń, a raz bramkarza przeciwników pokonał Piotr Winiarski. Start rundy wiosennej już w marcu.