Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Zbliża się wiosna, a to znaczy, że i lato coraz bliżej. Sezon na wędkowanie trwa praktycznie cały rok, ale wiadomo, że latem wędkuje się najprzyjemniej. I właśnie wtedy najlepiej zacząć przygodę z łowieniem ryb, ale tego wcześniej trzeba się nauczyć.
Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, wędkarze z Koła PZW „Okoń” w Strzelinie przygotowali dla najmłodszych adeptów wędkowania niespodziankę. W świetlicy wiejskiej w Gęsińcu dzieci uczyły się, jak bezpiecznie i skutecznie wędkować. Andrzej Król, prezes koła, szczegółowo wyjaśnił, jak należy zachowywać się na łowisku. Chodzi przecież o to, żeby otaczająca nas przyroda nie ucierpiała z naszego powodu i żeby wędkarz bezpiecznie wrócił do domu.
W drugiej części szkolenia dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, żeby złowić rybę. Usłyszały i zobaczyły, jak prawidłowo przygotować zanęty. Poznały składniki, z jakich są przygotowywane a po wrzuceniu zanęt do akwarium obserwowały, jak zachowują się w wodzie. Każde dziecko mogło własnoręcznie (!) spróbować przygotować zanętę. Tę część szkolenia prowadził Piotr Stojowski.
Organizatorzy szkolenia zadbali, żeby w przerwie zajęć przyszli wędkarze posilili się słodkościami i napojami. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał również drobny upominek, ufundowany przez właścicieli Sklepu Wędkarskiego „BASS” w Strzelinie.

Dodaj komentarz