Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Młody siatkarz z powiatu strzelińskiego Jakub Kamiński w kwietniu wywalczył z AZS-em Częstochowa wicemistrzostwo Polski juniorów w siatkówce. Ma na swoim koncie wiele sukcesów.
Jakub Kamiński w maju skończy 18 lat. Pochodzi z Gościęcic. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w strzelińskich Tygrysach. – W Strzelinie zaczynałem treningi w najmłodszych kategoriach. Dzięki panom Zdzisławowi Maceluchowi i Pawłowi Michułce zostałem zauważony przez wrocławską Gwardię. Podjąłem decyzję, że chcę rozwijać się siatkarsko. Przeniosłem się do internatu we Wrocławiu i reprezentowałem Gwardię, z którą wielokrotnie zdobywałem mistrzostwo Dolnego Śląska. Grałem także w kadrze wojewódzkiej – opowiada Jakub Kamiński. Siatkarz z Gościęcic przeniósł się z Gwardii do AZS-u Częstochowa, który reprezentuje od dwóch sezonów. Występuje nie tylko w zespole juniorskim, ale także w drugiej lidze seniorskiej z ekipą AZS-u II. Jakub Kamiński (w środku) z kolejnym pucharem do kolekcji
- W Częstochowie także mieszkam w internacie. Rano chodzę do liceum, a po południu trenuję ok. trzech godzin. Do tego dochodzą mecze w weekendy. Siatkówka to moja pasja – mówi mierzący 197 cm środkowy AZS-u. – Niestety, nie mam teraz zbyt wiele czasu, ale gdy tylko jestem w domu, to chętnie chodzę na mecze kolegów z Tygrysów – dodaje Jakub. W niedzielę, 14 kwietnia, Kamiński wziął udział w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce. Razem z klubem z Częstochowy dotarł do finału. Ostatecznie odebrał srebrny medal, a złoto przypadło klubowi Lotos Gdańsk.
Dodaj komentarz