Ekipa Persil Power Gold tuż po wręczeniu nagród(STRZELIN) W ramach ferii z OSiR-em odbył się turniej piłkarski dla zawodników urodzonych w 1994 roku i starszych. W zawodach wzięły udział dwie drużyny. W bezpośredniej konfrontacji Persil Power Gold pokonał juniorów starszych Strzelinianki Strzelin.

Persil Power Gold to ekipa z tzw. łapanki.  - Na udział w turnieju zdecydowaliśmy się w parę godzin przed jego rozpoczęciem. Zdzwoniliśmy się, spisaliśmy na facebooku i przyszliśmy pokopać - relacjonował Daniel Słowik. Drugą drużyną byli juniorzy starsi Strzelinianki Strzelin, którzy na turniej przyjechali w ramach treningu, jaki odbywał się w podobnych godzinach. Podopieczni Mariusza Błachańca byli faworytem rozgrywek, ale boiskowa rzeczywistość brutalnie zweryfikowała ich plany. Drużyny zagrały jeden mecz, po 30 minut połowa. Do przerwy Strzelinianka prowadziła 2:1, a zaraz po przerwie podwyższyła prowadzenie na 3:1. Wówczas do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Persila i na koniec spotkania było 4:4. W drużynie Strzelinianki dobrze prezentował się Jakub Karoń, który w większości akcji swojej drużyny był reżyserem gry. To on narzucał tempo kolejnych akcji. W drużynie Persila dobrą formą błysnął Remigiusz Krzemiński, który w tym dniu strzelił trzy bramki. Po regulaminowym czasie gry odbyła się 15 minutowa dogrywka, podzielona na dwie połowy. Strzelinianka ponownie wyszła na prowadzenie, a gola zdobył Patryk Majewski, który przelobował Piotra Matusiewicza. Persil szybko wyrównał, a strzelcem bramki okazał się Piotr Paszkowski. Na trzy minuty przed końcem meczu w polu karnym znalazł się Remigiusz Krzemiński, którego zdecydowanym wejściem zatrzymał Eliasz Augustyn, a sędzia - Walenty Jastrząb podyktował „jedenastkę”. Karny kontrowersyjny, ale jednak przyznany. Do piłki podszedł Paszkowski i mierzonym strzałem po raz pierwszy w tym meczu wyprowadził Persil na prowadzenie. Do końca meczu atakowali już tylko piłkarze Strzelinianki, a drużyna Persila wybijała piłkę jak najdalej od własnej bramki. Ostatecznie Persil wygrał 6:5 i to on zakończył ten turniej ze złotymi medalami i pucharem. Za drugie miejsce piłkarze Strzelinianki otrzymali po srebrnym krążku. Nagrody wręczyła dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzelinie, Alicja Korzep.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.